Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: podle profesora má premiér osobní zájem, aby co nejvíce lidí potřebovalo vyšetření

Mnozí znají profesora Jaroslava Flegra jako zastánce nejpřísnějších opatření proti koronaviru. Rozhodl se vyjádřit proti premiérovi Andreji Babišovi. Podle něj nemůže být premiér členem krizového štábu. Vysvětlil, že v takovém případě bude mít předseda vlády finanční zájem, aby na vyšetření čekalo co nejvíce lidí.

Jaroslav Flegr oslovil lidi na své facebookové stránce, kde se všech ptal, zda si myslí, že premiér by neměl být členem krizového štábu.

Zdroj: ceskatelevize.cz

„Kromě Agrofertu mu navíc „nepatří“ i síť odběrových míst a diagnostických laboratoří provádějících vyšetření na Covid,“ napsal Jaroslav Flegr na svém Facebooku.

Profesor naznačil, že v takovém případě by mohl mít premiér osobní finanční zájem, aby bylo co nejvíce lidí, kteří potřebují vyšetření.

Podle něj měl předseda vlády „údajný“ konflikt zájmů v zemědělství a nyní může mít konflikt zájmů ve zdravotnictví.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Přestože kritizuje premiéra, evoluční biolog Jaroslav Flegr je zastáncem přísných opatření proti koronaviru. Ne všechny kroky vlády ale schvaluje.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Andrej Babiš nedávno v televizi hovořil o počtu zemřelých na koronavirus. Ale profesor říká, že tato čísla jsou špatně spočítána.

Vysvětlil, že lidé, kteří dnes umírají, se skutečně nakazili asi před měsícem. Podle jeho odhadů je úmrtnost na tuto nemoc 24krát vyšší. Své výpočty profesor zveřejnil na svém Facebooku.

Také Jaroslav Flegr hovořil i o možném kolapsu zdravotnického systému v Česku. Podle jeho názoru je nyní příliš mnoho práce, takže epidemiologové a hygienici nestíhají dělat všechny své práce včas.

Zdroj: YouTube / Show Jana Krause

Jeho úvahy si můžete přečíst v jeho příspěvcích na Facebooku, kde profesor podrobněji popisuje, o čem přemýšlí a občas odpovídá na komentáře.

Share