Jaroslava Pokorná Jermanová prohrála krajské volby: nicméně, dostane dobrý post a bude mít dobrý plat

Jaroslava Pokorná Jermanová ztratila část své popularity ve Středočeském kraji. Výsledky krajských voleb ukázaly, že tento boj prohrála. Přesto získala nový post, a to stala šéfkou kontrolního výboru nového zastupitelstva.

Tyto volby byly pro Jaroslavu Pokornu Jermanovou velmi neúspěšné, protože přišla o post hejtmanky. Byla to porážka pro lídra hnutí ANO ve Středočeském kraji.

Zdroj: Deník N

Přesto pro ni současná situace není úplně špatná. Až skončí ve funkci hejtmanky, stane se šéfkou kontrolního výboru nového zastupitelstva.

Zdroj: Právo

Stojí za to také říci, že tato práce je dostatečně dobře placená, bude dostávat 80 tisíc korun měsíčně. K dispozici budou i některé další benefity, například služební auto nebo kancelář.

Zdroj: MAFRA

Budoucí hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková uvedla, že hnutí ANO navrhlo do funkce předsedkyni kontrolního výboru Jaroslavu Pokornu Jermanovou.

Petra Pecková nastoupí do funkce hejtmanky tento měsíc. Takže to asi bude tak, jak řekla.

Zdroj: Facebook

Obvyklý kontrolní výbor se skládá z opozičníků, aby opozice mohla hlídat vládnoucí stranu. Alespoň tak je to v kulturním politickém prostředí zvykem.

„Jsme ANO kontrolní výbor nabídli a sdělili jsme, ze nebudeme kádrovat, kým si ho obsadí,“ řekl Petra Pecková pro Seznam Zprávy.

Zdroj: Facebook

Jaroslava Pokorná Jermanová měla v minulosti několik afér. Kvůli tomu se několikrát bránila vyšetřování.

Jedním z nejznámějších takových případů je, že její manžel použil její služební auto pro své účely.

Zdroj: MAFRA

Došlo také k případu během první vlny koronaviru letos na jaře. Jedna zdravotní sestra tehdy napsala otevřený dopis, kde si stěžovala na nedostatek zdravotnického materiálu v nemocnicích.

Zdroj: YouTube / XTV

Hejtmanka tehdy podala žalobu na sestru. Pak to popřela a řekla, že té zdravotní sestře fandí.

Share