„Jasmína je velká bojovnice. Cvičení ji navíc skutečně baví, bere jej jako zábavu”: Jak malá holčička překonává vše překážky s pomoci rehabilitace

Jasmínka Kiliánková, která má nyní dva roky, se narodila jako zdravé miminko. Po nějaké době všimli rodiče, že holčička nemá průběh vývoje stejný jako její vrstevníky.

Zdroj: novinky.cz

Měla potíže se stránky motoriky a po lékařem ošetření se ukázalo, že trpí dětskou mozkovou obrnou. Malá holka má povýšené napětí v nohou a v malé míře také v rukou. To ji neumožnilo začat chodit ve stejnem veku, v jakem začínají chodit dítě.

Po tom jak se stala známá diagnóza, holčička začala navštěvovat rehabilitace a pravidelně cvičit a i doma. Větší pokrok však měla po rehabilitaci z odbornicemi na pražské Neurorehabilitační klinice Axon.

Zdroj: novinky.cz

Podle maminky cvičení si bere jako zábavu a to ji docela baví. V červnu Jasmínka udělala svůj první krok samostatně.

Primářka kliniky MUDr. Jarmila Zipserová je přesvědčená, že chůze je možné zdokonalit, jestli nad tím pracovat a jednou Jasmína bude schopna i zatančit.

Zdroj: novinky.cz

Rodiče a i holka se v klinice setkávají s novými lidmi, mezi nimi jsou i děti, která trpí podobnými nemoci. Maminka svěřila, že právě s takovými lidmi se city jako ryba ve vodě a má s nimi nejvíc pochopení, z důvodu že mají shodné životy.

Zdroj: novinky.cz

To jak probíhá uzdravení holčičky máma zveřejňuje na svém blogu. Při tom ale nechce, aby to dcerka někdy přečetla, nechce aby pamatovala to čím musela projít k zdravému životu a jak celá rodinka kvůli tomu stresovala.

Zdroj: novinky.cz

Speciální terapie holčičku střídá: po intenzivním měsíčním kurzu má vždy měsíc odpočinku, kdy do běžného života uplatňuje to, co má již naučené.

Náklady na takové léčení jsou docela velké i když se otec snaží vydělávat co nejvíce peněz. Snad to holčičce pomůže k tomu, aby svůj příběh tvořila sama.

Jasmínku tak můžete podpořit v jejím úsilí i vy, a to prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Jasmínka“ nebo uvést variabilní symbol 20023. Nebo můžete přispět na platformě Donio, kde má Jasmínka nově zřízen svůj profil.

Share