„Je to další případ vlastizrádného jednání pana prezidenta“: Na koho prezident Miloš Zeman nasbíral materiál a proč

Hlava českého státu Miloš Zeman již pátý krát odmítl povýšit šéfa Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michala Koudelku na generála. Panu premiérovi Andreji Babišovi v nejblížší době předá dokument, ve kterém je argumentováno mínění prezidenta. Dle prezidenta je důležité objasnit své rozhodnutí.

Zdroj: youtube.com

Prezident generály povyšuje každý rok během státních svátků, a to zejména 8. května a 28. října. Letos na jaře kvůli pandemii bylo zrušeno, zatímco podzimní termín se dodnes posunut nebo odložen nebyl.

Zdroj: novinky.cz

Dle opozičních politiků je přistup pana prezidenta nepřípustný. „Je to další případ vlastizrádného jednání pana prezidenta,“ řekl poslanec Pirátů Jan Lipavský. Podobné mínění a vzhled na situaci má i europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

Zdroj: novinky.cz

On právě čeká až se ten doklad prezident předá ale přitom nechápe proč by někdo měl na někoho dokumenty sbirat. A pokud má nějaký problém s Koudelkou, tak by dle něj musel to veřejně oslovit nebo se obrátit na příslušné orgány.

Zdroj: novinky.cz

Pospíšil považuje neochotu Zemana jmenovat Koudelku generálem za osobní mstu za to, že BIS několik krát poukazuje na sílící vlivy Ruska a Číny v ČR a to prý hlavě státu nelíbí.

Share