“Je to můj hlavní zdroj energie”: Libuše Švormová oslavila své 85 narozeniny

Herečka Libuše Švormová, kterou diváci pamatuji z roli Angeliky, 23.srpna oslavuje své 85.narozeniny. Doma má o 18 let mladšího manžela, který ji vždy podporuje a herečka mu vždy vděčí.

Prvním partnerem herečky byl Jan Otčenášek, který byl známým spisovatelem a scenáristou. Jeho nejpopulárnějšími knihy a filmy byli Romeo, Julie a tma, Milence v roce jedna a Láska mezi kapkami deště.

Zdroj: tyden.cz

Herečka měla s nim dostatečně komplikovaný vztah, ale zemřel po 19 letech známosti. Možná kvůli tomu Švormová se nezůstala ve stínu.

Její druhým manželem se stal Jan Patera, který je o 18 let mladší. Od začátku herečku učaroval. Jsou spolu dodnes a v roce 1982 se vzali. Mladší muž pomáhá herečce v domácnosti.

Zdroj: ahaonline.cz

“Je to můj hlavní zdroj energie. V domácnosti všechno udržuje v pořádku a vždy mě podporuje. Já jsem si proste uměla vybrat muže,” řekla Švormová.

I ve dnešní době herečka je velmi aktivní a často hraje v divadle. Se svým manželem velice často jezdí na výlety. Také s Janem často chodí plavat, a kvůli tomu i po osmdesátce má úžasnou figuru.

Zdroj: tn.nova.cz

Ve dnešní době důchod herečky je jenom 11 tisíc korun, kvůli tomu bydlí s manželem v paneláku na sídlišti. “Díky tomu, že ještě něco tvořím, tak si přivydělám. Ale nedám to jen kvůli penězům. Bez divadla žít nezvládnu,” uvedla Libuše.

Zdroj: ahaonline.cz

Share