Předpověď počasí pro první podzimní měsíc: Budou-li ještě tropické teploty nebo je čas hledat deštníky

Letní prázdniny se blíží ke konci a za pouhých 10 dni už začne podzimní období.

Zdroj: cz.pinterest.com

Leto ale v tomto roce bylo srážkové náročnější a teplotně chladnější, než v posledních letech. Každý tedy má dotaz jaké počasí bude pokračovat i dál. Dle meteoroložky Dagmar Honsové první podzimní měsíc bude teplotně průměrný.

Zdroj: cz.pinterest.com

V tuzemsku průměrná teplota září je kolem 13°C, zatímco srážky 58 mm. Z ohledu na to jaké v Česku bylo léto, první podzimní měsíc by neměl byl teplotně náročný a tropické teploty by nastat neměly.

Zdroj: cz.pinterest.com

Prvních 10 podzimních dnů bude podle dostupné informace nadprůměrně zataženo, ojedinělé může vyskytovat déšť. V opačném případě většinu času bude jasno až polojasno. Teploty v noci budou pohybovat od 5 do 13 °C. Přes den od 15 do 25 °C.

Zdroj: cz.pinterest.com

V období od 11. do 20.09 bude jasno až polojasno, ke konci větší oblačnost, občas déšť. Teploty v noci 6 až 11 °C, maximální denní teplota 24 °C, minimum je 15°C.

Zdroj: cz.pinterest.com

Ke konci měsíce bude skoro jasno až oblačno, opět ojedinělé může vyskytovat déšť. Teploty v noci se sníží k minimálním 5 °C, přes den teploty pohybují od 15 do 20 °C, výjimečně až 22 °C.

Share