„Jeden čin mu změnil život“: Muž zachránil klokaní mládě a stal se moderátorem

Chris Barnes je známý nejen ve své rodné Austrálii, ale také daleko za její hranicemi. Již 15 let zachraňuje klokany. Obvykle se stará o mláďata a potom dospělé zvíře vypouští do volné přírody.

Zdroj: mimimetr.me

Chris ukazuje, jak se oni s ním milují mazlit. Tyto dojemné fotografie a videa zveřejňuje na Instagramu, kde má 1 milion sledujících.

Zdroj: mimimetr.me

Barnes miluje zvířata od útlého dětství. Ve 17 letech pracoval jako strážce v zoo a poté jako průvodce v přírodní rezervaci. Jednoho dne jel po silnici a uviděl klokan ležící na kraji, který byl poražen autem. Zvíře se ukázalo být mrtvé, ale mělo stále živé mládě ve vaku.

Zdroj: mimimetr.me

Chris si ho vzal domů. Pojmenoval mládě Palau a staral se o něj a o rok později ho vypustil. Barnes si tedy uvědomil, že chce zachraňovat malé klokany.

V roce 2005 otevřel první útulek doma. Když začali lidé přinášet mnoho mláďat, jejichž matky zemřely, vyvstala otázka zvětšení. Strýc nechal muži dědictví a za tyto peníze vybudoval obrovskou přírodní rezervaci.

Zdroj: mimimetr.me

V roce 2013 byl o Chrisovi natočen třísériový dokumentární film s názvem „Kangaroo Dundee“. Po vydání filmu Barnes oznámil své přání postavit v Austrálii nemocnici pro divoká zvířata, ale potřeboval spoustu peněz. Díky darům byla nemocnice otevřena v roce 2015.

Zdroj: mimimetr.me

Chris se o mláďata postará sám, ušívá pro ně tašky a krmí je z lahví, a když přichází čas, vypouští do přírody.

Zdroj: mimimetr.me

Zůstal s ním žít jen jeden klokan jménem Roger. Klokan se stal symbolem rezervace a její hvězdou. Měl neuvěřitelnou sílu a vypadal jako kulturista. Měřil dva metry vážil 90 kg. Bohužel, ve 12 letech zemřel. Smrt hlavního domácího mazlíčka Barnesa velmi rozrušila.

Zdroj: mimimetr.me

Share