Jedenáctiletý chlapec a jeho matka pomohli během pandemie stovkám lékařů a sestřiček

Charlie Smith a jeho matka Catherine ušili během léta stovky kostýmů pro zdravotníky několika klinik.

Catherine vyrábí čalouněný nábytek a zabývá se interiérovým designem. Přítel lékaře ji požádal, aby ušila lékařské obleky pro klíčové zaměstnance a pytle na prádlo. S pomocí Charlieho se Сatherine pustila do práce, ale v důsledku toho musela vytočit armádu 500 dobrovolníků, aby udržela krok s poptávkou.

Zdroj: goodhouse.ru

Charlieho fotbalový klub, kde chlapec hrál, také pomohl šířit zprávu s výzvou k dobrovolníkům. Práce probíhaly po celé léto a poslední várka – outfity v duhovém stylu pro dětské oddělení Nemocnice Royal Oldham – byla vyrobena během srpna a září.

„Dělali jsme jednoduché kostýmy z látky, kterou jsem si koupil za peníze shromážděné prostřednictvím naší stránky JustGiving. Pak jsme se o nás dozvěděli a požádali nás, abychom ušili kostýmy pro Walesu,“ říká Catherine.

Dobrovolnici z Walesu přitom dostala dar od Chrise Evanse, rozhlasového moderátora a skutečné celebrity. Během pandemie Chris a jeho syn Noah darovali tkáně za tisíce liber. Na té tkaní byl duhový vzor. Z ní byly ušity duhové obleky pro královskou nemocnici Oldham, do Královské dětské nemocnice v Manchesteru, na dětské oddělení Nemocnice Royal Oldham.

Zdroj: goodhouse.ru

Catherine poděkovala armádě dobrovolníků, kteří společné s ní ušili tisíce kostýmů pro personál nemocníc. Nemohli se vídat se svými rodinami nebo přáteli a pro ně se šití správných kostýmů stalo známou správnou záležitostí.

Catherine a pomocníci vyrobili asi 1000 kostýmů, asi 2500 pytlů na prádlo a spoustu dalších předmětů potřebných c nemocnicích. Charlieho klub pomohl zveřejněním informací na svých webových stránkách a na sociálních sítích, výrazně to pomohlo při sběru finančních prostředku na to, aby své díl mohli uskutečnit.

Zdroj: goodhouse.ru

Share