Jednou bezdomovec zachránil ženu před pronásledováním a ona poté, jako víla, změnila jeho osud

Ali Webb je obyčejná průměrná Američanka, která se neliší od ostatních obyvatelů Spojených států. Každý den cestovala z Manhattanu do Newarku a zpět a snažila se nerozhlížet kolem sebe, protože to, co viděla, jí bylo nadmíru nepříjemné. Ale jedniu se všechno dramaticky změnilo.

ROZDÁVÁNÍ MILODARŮ

Zdroj: itv.com

Každý den Ali chodila stejnou cestou a viděla ten stejný obrázek: kolem bloudilo mnoho tuláků, alkoholiků, narkomanů a žebráků. Byli nešťastní, špinaví, neměli ani rodinu, ani přátele a každý jejich den byl bojem o přežití. Každý z nich se snažil prosit kolemjdoucí o drobné, ale ti jenom rychle procházeli kolem a předstírali, že nic neslyšeli a neviděli.

Stejně se chovala i Ali Webb. Ale jednou ji napadlo, že nezchudne, pokud někomu z nich pomůže. A pak začala kupovat chudákům cigarety nebo chléb, nebo jim dávala drobné. Tak to šlo několik týdnů a takové rozdávání milodarů se stalo pro slečnu zvykem.

Zdroj: manchesterusersnetwork.org.uk

POMOC OD TULÁKA

Tento den by se neměl lišit od těch předchozích. Ali jako obvykle šla ulicí a čas od času rozdávala chudým pár dolarů, ale pak si všimla, že ji sleduje jeden muž. Ali Webb pochopila, že tento muž je jedním z bezdomovců, ale zastavit se a zeptat se ho, co potřebuje, slečna nemohla.

Pak se zrychlila a šla do nedalekého hotelu. Tam se schovala a doufala, že pronásledovatel odejde pryč. Šel však ke dveřím hotelu a zastavil se tam.

Zdroj: nwemail.co.uk

Ale pak se k bezdomovci přiblížil další tulák, řekl mu něco a pronásledovatel Ali rychle odešel. Slečna byla zachráněna a byla schopna opustit své útočiště.

BUMERANG OSUDU

Zdroj: denverpost.com

Ali Webb následně zjistila, že tento tulák žije se svým psem ve stanu přímo na ulici. Slečna si s ním pravidelně povídala a snažila se mu odvděčit. A jednou dostala takovou příležitost!

Zdroj: phorest.com

Městský úřad zakázal muži, aby žil na ulicích města ve stanu. Teď už neměl kde žít a nevěděl, co má dělat. A pak Ali organizovala charitativní sbírku a za tyto peníze mu koupila malý mobilní domek.

Zdroj: fatelines.net

Teď měl tulák a jeho mazlíček střechu nad hlavou – mohl žít v klidu a neobávat se že příští noc bude spát v dešti. Ali se tak stala pro tohoto bezdomovce skutečnou dobrou vílou, na jejíž skutek nikdy nezapomene, stejně jak Ali nezapomene na to, jak ji jednou zachránil.

 

Share