Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch upřesnil kde zůstanou roušky povinné

„Na základě podnětů zdravotníků jsme se rozhodli opatření, původně psané na všechna zdravotnická a sociální zařízení, upřesnit,“ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zdroj: info.cz

Výjimku budou mít děti do dvou let a osoby se sníženým intelektem. Zdravotníci mohou roušky odložit, pokud je to třeba pro poskytnutí zdravotní péče.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Roušky budou povinné jen v některých zdravotních a sociálních zařízeních. Od soboty zůstanou jen v nemocnicích, domovech důchodců a dalších vybraných sociálních zařízeních. Nosit je ale nemusí pacienti, klienti sociálních služeb ani zaměstnanci, pokud jsou 1,5 metru od jiných lidí.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách a MHD skončila skoro v celé republice ve středu. V Praze zůstaly jen v metru a na akcích nad 100 lidí ve vnitřních prostorách.

Zdroj: echo24.cz

V Moravskoslezském kraji musí mít roušky účastníci vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí a také kadeřníci a maséři. Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku, kde se poslední týdny šíří koronavirus nejvíc, jsou povinné roušky i ve všech budovách mimo bydliště a ve veřejné dopravě. V uvedených okresech jsou kvůli epidemiologické situaci dál zakázány návštěvy v domovech důchodců a zdravotnických zařízeních. Dobrovolně je ale zakazují i nemocnice v jiných regionech.

Share