“Jiří bude kralovat sám”: Poslední přání Jiřího Pomeje starší

Jiří Pomeje zemřel v roce 2019, a jeho milovaný otec Jiří Pomeje st. odešel “tam nahoru” přesně po roce. Tatínek nechtěl být se svým synem v jednom hrobě. Má na to několik důvodů.

Jiří podlehl rakovině hrtanu. Po kremaci si urnu nikdo dlouho nevyzvedl. Rodina Pomeje neměla nikde hrob. A až pět měsíců po smrti urna byla uložena v Českých Budějovicích, kde se narodil Jiří.

Zdroj: super.cz

Jeho tatínek Jiří st. chtěl svému synovi zhotovit důstojný hrob, ale v té době době měl finanční problémy, protože také bojoval s rakovinou hrtanu.

Kvůli tomu své manželce řekl poslední přání. “Vysloveně nechtěl pohřeb a nechtěl spočinout vedle syna. Přál si, aby tam jeho Jiří kraloval sám,” řekla deníku Aha! partnerka Pomeje st. Monika.

Zdroj: ahaonline.cz

Žena nemá žádný vliv na to, co se stane s urnou Jiří st. “Je to záležitost rodiny, Jirkovy dcery Petry,” řekla Monika, která nesnáší Jirkovou dceru.

Přesně kvůli Monice Jiří Pomeje st. opustil svou bývalou manželku, která byla maminkou Jirky a Petry.

Zdroj: blesk.cz

“Je to další důvod, proč nemohou být spolu. Petra s otcem žila poslední roky ve při, a tak se starý pan bál, že by třeba přestaly s matkou Jirkovi na hrob chodit,” uvedl nejlepší kamarád Jiřího Pomeje Pavel Pásek.

“Jirka mi umřel rok po synovi 7. dubna. Do poslední chvíle jsem byla s nim a kladl mi na srdce, že musím předat jeho poslední pozdrav Pavlu Páskovi,” řekla Monika.

Zdroj: extra.cz

Žena měla ráda oba Jirky, a řekla že byli skvělí a slušní, a bez nich se cítí velmi smutno.

Pomeje ml. po operaci hrtanu ztratil hlas, a kvůli tomu odjel domů do Českých Budějovic. Bydlel u své maminky a také trávil prázdniny se svou dcerou Aničkou.

Zdroj: super.cz

Se svým otcem a Monikou často jezdil na výlety do okolí. “Jsem jim za to vděčný. Anička je s nima moc ráda a já se díky těm výletům ještě naposledy podívám na svoje milovaná místa,” řekl loni Jiří deníku Aha!

Share