Johnson označil odpůrce vakcín za iracionální

Zdraví lidí na celém světě dnes závisí na dostupnosti účinné vakcíny proti koronaviru, uvedl předseda vlády. „Nebezpeční jedinci“ proti očkování by podle něj mohli ohrozit miliony životů.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Zdroj: Coronavirus2020.kz

 

Spojené království se snaží prosazovat včasný vynález vakcíny proti koronaviru, ale země neobětuje bezpečnost, aby dosáhla rychlejšího výsledku, uvedl britský premiér Boris Johnson na jednání 75. zasedání Valného shromáždění OSN. Podle něj může zanedbání bezpečnosti jít do rukou „šílených“ odpůrců očkování.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

„Bude to strašná tragédie, pokud naše mimořádná horlivost hraje do rukou šílených lidí, kteří jsou proti vakcínám až nebezpečně posedlí, kteří se staví proti samotnému principu očkování a kteří mohou ohrozit miliony životů,“ řekl Johnson. Zdraví lidí na celém světě nyní závisí na dostupnosti cenově dostupné, bezpečné a účinné vakcíny, uvedl předseda vlády.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Johnson také uvedl, že vakcína vyvinutá na Oxfordské univerzitě je ve třetí fázi klinických studií. Farmaceutická společnost AstraZeneca již podle něj začala vyrábět miliony dávek vakcíny.

 

Zdroj: Telegraph.co.uk

 

Zdroj: Gazeta.ru

 

Dříve, 19. září, Johnson oznámil „bezprostřední“ přístup ke druhé vlně koronaviru ve Velké Británii. Uvedl, že za poslední měsíc se počet infekcí COVID-19 detekovaných denně v zemi zvýšil čtyřnásobně. V tomto ohledu Johnson oznámil přísnější opatření v boji proti této nemoci. Země zejména zakázala přeplněné svatební a pohřební obřady a zvýšila pokutu za ignorování příkazu nosit masku, když to bude považováno za nutné.

 

Zdroj: Nprillinois.org

 

24. září Spojené království zaznamenalo rekordní denní nárůst nových případů COVID-19. Ten den byl koronavirus potvrzen u více než 6,6 tisíce Britů.

 

Share