“Jsme došli k názoru, že by si i oni zasloužili nějaký jednorázový příspěvek“: Jakou částku a kdy by měli dostat důchodci po koronavirové krizi

Premiér České Republiky Andrej Babiš má v plánech přiřadit seniorům jednorázový příspěvek. Důvodem je, že si také musí nějak zvládnout krizi, vyvolanou koronavirem.

Zdroj: idnes.cz

Babiš uvedl, že v době koronaviru vláda finančně podporovala zaměstnance prostřednictvím zaměstnavatelů a podnikatele. Podle premiéra důchodci také by musí mít finanční podporu.

“Jsme došli k názoru, že by si i oni zasloužili nějaký jednorázový příspěvek. Stejně, jako jsme to udělali v roce 2016. Tehdy dostali 1 200 korun,“ uvedl Babiš.

Zdroj: blesk.cz

Prozradil Andrej Babiš dokonce i částku, kterou mají v plánech udělit seniorům. Ta se pohybuje v rozmezí od 5 do 6 tisíc korun. Jednají i o tom, kdy peníze dostanou, podle odhadu by k tomu mělo dojit letos nebo až příští rok.

Zdroj: concordia.net

Nejprve chtějí splnit slib o zvýšení průměrného důchodu, a to o něco víc jak patnáct tisíc korun. “Uvažujeme o jednorázovém příspěvku ve výši pět nebo šest tisíc korun. Ten dáme buď příští, nebo možná ještě letošní rok,“ řekl.

Zdroj: forum24.cz

O to zmínila i ministryně financí Alena Schillerová, podle její plánu důchodci dostanou 5 tisíc korun navíc již letos na konci roku. Premiér navrh Schillerové potvrdil a schválil.

Zdroj: echo24.cz

Výsledek jednaní dozvíme až po schůzce premiéra s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Share