„Jsme trochu kotlík rodina“ uvedl Gavlicek. Kteří politici stráví svou dovolenou v České republice a kdo odejde do zahraničí

Většina vládních i opozičních představitelů se letos chystá strávit své volno především v Česku, někteří ale uvažují i třeba o Slovensku nebo Rakousku. Část z politiků bude z různých důvodů i během dovolené pracovat nebo zůstane doma.

Zdroj: region-tour.cz

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček letos s rodinou navštíví Orlické hory a Jeseníky, projet chce tamní regionální železniční tratě. „Jsme trochu kotlík rodina, máme rádi turistiku a lokální vlaky a vždy, když máme trochu volna, sedneme na vlak a vyrazíme po českých regionech, bereme vesnici za vesnicí, rodinné pivovary, obyčejné hospody, malé penziony. Bereme i psa, já obvykle vlezu do každé louže, kterou mineme,“ sdělil Havlíček.

Do přírody plánuje vyrazit i ministr životního prostředí Richard Brabec. „Pojedu určitě na Šumavu na túry i na houby, do jižních Čech na ryby a rád bych projel i pár méně známých, ale krásných kusů přírody,“ uvedl Richard Brabec. V Česku zůstane i místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, dovolenou si chce vybrat na konci července a záčatku srpna.

Zdroj: region-tour.cz

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová bude dovolenou čerpat během vládních prázdnin. „Budeme s rodinou na Vysočině a pak budeme pár dní stanovat ve Zlínském kraji,“ napsala ministryně.

Zdroj: etravel.cz

S cestou do zahraničí počítá premiér Andrej Babiš. Lidovým novinám řekl, že v srpnu pojede na Krétu. „Hotel jsme měli už zaplacený, tak jedu. Peníze ale budu utrácet hlavně v Česku. Dvakrát v lázních Třeboň a jednou v Mariánských Lázních,“ uvedl premiér.

Zdroj: region-tour.cz

Žádnou dovolenou nemá kvůli aktuální situaci v plánu ministryně financí Alena Schillerová. „Nouzový stav sice skončil, ale dopady koronavirové krize na naše hospodářství trvají dál, takže budeme dál pracovat na jejich zmírnění. A samozřejmě se budu věnovat i přípravě rozpočtu na příští rok,“ sdělila. Ve chvílích volna chce být s rodinou na Moravě.

Zdroj: fischer.cz

Prezident Miloš Zeman zahájí dovolenou na počátku týdne, volno bude mít zhruba do konce července. Většinu času bude na zámku v Lánech, zajet by ale chtěl i na svou chalupu na Vysočině.

Share