Jsou manželé 9 let. Ale v tento den otevřeli svatební dar, který čekal celé ty roky

Rodina je práce, při tom není snadná. V manželství jsou šťastné časy, ale jsou i těžké. Příběh tohoto svatebního daru může hodně naučit všechny novomanžele!

„Dnes, když jsme ukládali děti do postele, jsme se s manželem rozhodli odpočinout a vypít víno.“

Během rozhovoru jsme diskutovali o nadcházející svatbě, na kterou jsme byli pozváni, a přemýšleli jsme, jaký uděláme dárek.

Vzpomněla jsem si, co nám dali na naši svatbu (a bylo to před 9 lety) a jaké dary se nám nejvíce líbili. A pak jsem si uvědomila, že dar, který mi byl dosud nejdražší, je NEROZBALENÝ.

Budete se smát, ale je to tak!

Ve svatební den jsme s Brandonem dostali dárek od mé tety Alison. Na obyčejné bílé krabičce byl nápis se slovy „NEOTEVÍRAT, dokud nedojde k první hádce.“

Zdroj: tintelekt.com

Během 9 let našeho společného života jsme měli spoustu hádek a konfliktů. Několikrát nás dokonce navštívily myšlenky o rozvodu. Ale krabici jsme nikdy neotevřeli.

Myslím si, že se tomu každý z nás podvědomě vyhýbal. Jinak by to znamenalo přiznat vlastní neschopnost a přiznat si porážku. A pokaždé, jsme si mysleli, že to pravděpodobně není ten nejextrémnější případ. Může být i hůř. A tak jsme žili a zkoušeli sebe a vztah.

Nejprve jsme si mysleli, že v krabici je záhadný „klíč k záchraně manželství“. Koneckonců, teta Alison žila ve šťastném manželství téměř půl století, dokud z ní nestala vdova. Doufali jsme, že nás krabička zachrání. A nakonec jsme se rozhodli ji otevřít.

Zdroj: tintelekt.com

Tajemství bylo celkem jednoduché: uvnitř byly dvě obálky s penězi, na kterých byl nápisy:

„Katie, kup si pizzu, krevety nebo cokoli, co oba máte rádi. A připrav koupel na romantický večer. S láskou teta Alice.“

„Brandone, kup si květiny a láhev vína. S láskou teta Alice.“

 

Všech 9 let a tři stěhování žila krabička na horní polici skříně a sbírala prach. A přesto tam neležela nadarmo. Během této doby nás naučila trpělivosti, porozumění a kompromisu. Stali jsme se přáteli, partnery, týmem, a to všechno posílilo rodinu.

Dnes jsme se rozhodli tento dar otevřít, protože již splnil svůj hlavní účel. A nakonec jsme si uvědomili, že nástroje, které nám pomohou vybudovat silnou rodinu, tam nejsou – jsou v nás samotných.

Share