Nový rekord v počtu nakažených: Jaroslav Flegr věří, že Česko má jen jedinou možnost situaci napravit

Nový rekord v Česku v počtu nakažených, a to 11 984 lidí za den. Nyní je nemocných více než 113 tisíc lidí, z toho více než 4 tisíce hospitalizovaných. Známý evoluční biolog Jaroslav Flegr komentoval současnou epidemiologickou situaci.

„Jedinou šancí, jak epidemii porazit, je vyhlásit na šestnáct dnů úplně stejný lockdown, jaký měli v Izraeli“ řekl Jaroslav Flegr pro eXtra.cz.

Zdroj: Facebook

Podle profesora lockdown bude oznámen v každém případě. Uvedl také, že ke zmírnění opatření dojde už po lockdownu.

Za celou dobu epidemie koronaviru bylo v Česku odhaleno téměř 194 tisíc případů nákazy. Počet nákaz se začal prudce zvyšovat v posledním měsíci.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Kromě toho se zvyšuje počet hospitalizovaných, těžce nemocných a zemřelých. Počet hospitalizovaných je přes 4 tisíce pacientů a v pondělí zemřelo kvůli koronaviru 97 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Nyní je velmi špatná situace na Zlínsku, tam je nyní 881 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Na druhém místě je Prostějov, tam bylo odhaleno 770 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: mzcr.cz

Vláda zatím nechce vyhlásit lockdown, snaží se proto zavést další opatření, která by mohla šíření viru zastavit. Nová opatření vstoupí v platnost tuto středu.

Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví doporučilo nosit roušky na zastavěném území obce. Roušky však nebudou nutné, pokud je vzdálenost mezi lidmi větší než dva metry.

Zdroj: mzcr.cz

Výjimky budou také pro sportovce během tréninku. Také člověk musí nosit roušku ve všech vnitřních prostorách budov kromě svého domova nebo místa, kde žije.

Zdroj: mzcr.cz

Nyní bude nutné jezdit v rouškách v autech. To se ale nebude týkat rodinných příslušníků a řidičů, kteří budou v autě sami.

V úterý před poslanci ve Sněmovně vystoupil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Řekl, že opatření nebyla příliš účinná, že mezi lidmi je stále mnoho kontaktů a kvůli tomu se virus stále šiří.

Zdroj: YouTube / CNN Prima NEWS

Podle něj bude vrchol epidemie někde mezi 3. a 11. listopadem. Proto budou pravděpodobně ještě zavedena další opatření.

Share