„Jste tu přirozeně v propojení s řekou, lesem a někdy i se zvířaty“: Jak vypadá jedinečný domeček nad řekou Amata v Lotyšsku

V nedotčené lotyšské přírodě vybudovali nevelký domeček. Domek je pokrytý zrcadlem a visí nad řekou Amata. Národní park Gauja v Lotyšsku se změnil od doby co se tam objevila konstrukce, spíše připomínající skleník, než dům. Nad řekou je pověšení pomocí šňůry a navíc díky dálkového ovladače nad vodou se může hýbat.

Zdroj: reuters.com

V malé chatce mohou se ubytovat maximálně 2 osoby, kteří si mohou přírodu užit naplno. Cena za pronájem započíná od 160 eur přes noc, což v korunách je kolem 4000.

Jídlo, jako třeba snídani či večeře, musí mít návštěvníci s sebou anebo mohou si připlatit za to. Mohou ale být přesvědčeni, že jídlo bude připraveno z přioráních surovin od místních farmářů.

Zdroj: reuters.com

Vevnitř domečku je velká manželská postel, a z pokojů je vidět nedotčenou lotyšskou přírodu. Vychutnávat hezké výhledy lze z různých míst, protože chatka se ma kabelech může pohybovat.

Zdroj: reuters.com

Termíny na ubytování jsou zcela letos obsazené, kvůli pandemii mnoho obyvatelů Lotyšska rozhodli trávit volno doma a tím pádem zájem je mnohem větší.

Zdroj: reuters.com

Návštěvnice Jana Herbstová tam přespala se svým partnerem. Uvedla, že je to jedinečná zkušenost, a během ubytování je člověk naprosto spojený s přírodou, vodou a zvířaty. V noci lze slyšet nejen vodu, která proudí pod domkem, ale i zvuky ptáků a jiných živočichů.

„Přespání bychom rozhodně doporučili všem, kteří chtějí zažít něco nového,“ komentovala Herbstová.

Share