Karel Gott měl silného slovenského konkurenta: Odmítl mu pomoci splnit jeho sen

Karel Gott je česká hvězda, kterou milovaly miliony Čechů, ale také znaly miliony cizinců mimo naši zemi. Byl Zlatým slavíkem víc než čtyřicetkrát, proto se mu tak říkalo. Nicméně i takový člověk jako Karel Gott měl velmi silného soupeře. Řeč je o slovenském zpěvákovi Karolu Duchoňovi. Karol chtěl s Karlem nějak zazpívat, ale to se nikdy nestalo.

Karel Gott hodně pracoval na tom, aby se stal slavným a populárním zpěvákem. Kromě své pěvecké profesionality miloval své fanoušky a byli mu vzájemní.

Zdroj: Karel Gott Agency

Na sousedním Slovensku zároveň začal svou kariéru zpěvák Karol Duchoň. Byl velmi talentovaný, dokonce se mu říkalo slovenský Tom Jones.

Byli to navzájem hlavní konkurenti. Ale byli to trochu jiní lidé a každý si vybral svou cestu v kariéře.

Zdroj: Archív

Karel Gott tvrdě pracoval na tom, aby jeho hvězda vždy zářila, aby byl vždy populární a aby ho veřejnost milovala. Měl duety, ale raději zpíval se ženami. Proto měl velké množství právě fanynek.

Zdroj: archiv Blesku, ČTK

Karol Duchoň byl jiný. Byl to opravdový muzikant, který si užíval života. Hodně pil alkohol, kvůli kterému pak měl problémy. Nebral všechno v životě vážně.

Foto: Karol Dlugolinský

Slovenský web Pluska.sk informoval, že Karol chtěl zazpívat společně s Karlem. Řekla to Oľga Szabová, Přítelkyně a kolegyně Karola Duchoně.

„Říkala jsem mu, že k tomu nikdy nedojde, protože Gott si k sobě nepustí stejně kvalitního zpěváka, jako on je sám. A tak se i stalo“ vzpomíná Oľga Szabová.

Zdroj: wikimedia.org / Xmetov

I kdyby si s ním Karel Gott chtěl nějak zazpívat, nemohlo by se tak stát kvůli brzké smrti slovenského zpěváka. Zemřel ve věku 35 let na cirhózu jater.

Zdroj: Blesk – Marek Pátek

Karel Gott se dožil 80 let a zemřel na leukémii. Poslední roky života Českého slavíka se o něj starala jeho manželka Ivana, asi je to její zásluha, že se dožil svého věku.

Foto: David Kundrát

Krátce před svou smrtí zpěvačka Eva Pilarová velmi dobře mluvila o Ivaně Gottové. Karel Gott měl podle ní nejlepší manželku, jakou si kdy mohl představit. Ivana se o něj prý neustále starala.

Foto: M. Pátek, P. Machan, D. Kundrát, M. Hykl

Život Karla Gotta s Ivanou se hodně změnil. Už měl plnohodnotnou rodinu, dcery, manželku.

„Dokázal se naplno věnovat jak hudbě, tak rodině“ dodala Eva Pilarová.

Share