Matka souzená za to, že poslala svou tříletou dceru do nebe: podle znalců byla činu vědoma

Mlada žena z Přerova před rokem, v půlce srpna, pod vlivem drogu hrubě zavraždila svou tříletou dceru. Droga ovlivnila její chování a myšlení, při tom podle odborníků však byla třiadvacetiletá žena schopna k úvaze. Případ dokonce dostal do krajského soudu v Olomouci.

Zdroj: e15.cz

Žena je na drogách závislá již od šestnácti let, a přesně na pervitinu. Během těhotenství ale drogu vzdala, ale za 6 měsíců před vraždou je začala brat znovu, dvakrát do týdne a nitrožilně. Při spáchaní vraždy byla také pod vlivem drogy.

Zdroj: ceska-justice.cz

Podle svědku po vraždě běhala po domech a něco křičela — tak se projevil účinek pervitinu. Obžalovaná byla vědoma že udělala něco spatného, křičela v domech, že „udělala píčovinu“. Podle odborníka Tomáše Nováka v chvíli vraždy nešlo o akutní poruchu vědomi.

Zdroj: rubic.us

„Uvědomuje si, že udělala něco zavrženíhodného, nejde o jednání osoby, která by v dané chvíli trpěla akutní poruchou. Osoba reálně trpící psychózou to nedokáže takto přiléhavě interpretovat. Byla schopna vymezit, že její jednání je nežádoucí,“ uvedl Novák.

Zdroj: ostrava.rozhlas.cz

„Drogu užila vědomě, dobrovolně, záměrně a cíleně se znalostí účinku látky na svůj organismus. Narušení rozpoznávacích a ovládacích schopností vzniklo pravděpodobně krátce před spácháním trestného činu a kulminovalo až po jeho spáchání a v relativně krátkém čase odeznělo,“ doplnil znalec.

Zdroj: ostrava.rozhlas.cz

Podle Nováka žena nebyla odpojena od reality a činu byla vědoma. Její výkřiky jsou klíčové a znalcům bylo jasné, že byla schopna reflektovat.

Podle znalkyně bylo dítě vystaveno výjimečný násilí, které za 45 let praxe nezažila.

Share