Karel Havlíček uvedl, že jsou šance na otevření obchodů v období před Vánocemi: zatím ale nelze říci, kdy přesně se to může stát

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček se domnívá, že je šance otevřít obchody před Vánocemi. Řekl to ve čtvrtek senátorům. Dodal ale, že nelze nyní hovořit o konkrétních datech, protože je nutné rozhodovat na základě aktuální epidemiologické situace.

Naštěstí se nyní epidemiologická situace v Česku vyvíjí tak, že existuje šance na otevření obchodů v období před Vánocemi. Alespoň v to doufá vicepremiér Karel Havlíček.

Zdroj: YouTube

Podle něj ale zatím není možné říci přesné datum, kdy by k tomu mohlo dojít. Dodal, že případné bližší informace o této věci bude moci tento pátek sdělit ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht předpokládal, že by vláda mohla většinu obchodů zavřít účelově. Ministr průmyslu a obchodu takové prohlášení odmítl.

Zdroj: YouTube

Karel Havlíček vysvětlil, že tato opatření byla provedena s cílem omezit pohyb a počet kontaktů, aby se zpomalilo šíření viru.

Podle senátora to ale byl nepřiměřený krok, protože podle zdravotnických statistik se většina občanů nakazila v práci.

Zdroj: YouTube

„Vy koncentrujete lidi do hypermarketů a děláte to účelově, což jste tady přiznal… Vy nejste ministr průmyslu a obchodu, jste ministr likvidace drobného a středního podnikání,“ řekl Lukáš Wagenknecht.

Zdroj: YouTube

Senátor vysvětlil, že kvůli zavírání malých obchodů dochází ke koncentraci lidí v hypermarketech. Přitom pomoc od státu těmto malým obchodům zjevně nestačí. Podle něj je to nespravedlivé.

Zdroj: YouTube

Senátor Zdeněk Nytra řekl, že vláda chce veškerou pomoc malým podnikatelům podle programu Antivirus sebrat jen z důvodu, že včas nezaplatili odvody na zdravotní a socialní pojištění.

Vicepremiér řekl, že se bude snažit situaci vyřešit.

Zdroj: YouTube

Předseda Senátu Miloš Vystrčil uvedl, že se nyní řada firem prostě bojí stěžovat si na kroky kabinetu. Senátor Vladislav Vilímec také řekl, že vládní opatření jsou jakousi improvizací, i když by měla být účinná.

PSALI JSME: REPRODUKČNÍ ČÍSLO MÁ HODNOTU 0,8: ROMAN PRYMULA ŘÍKAL, ŽE POTÉ BUDE MOŽNÉ UVAŽOVAT O ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: PSYCHOLOGICKÝ TEST: MEDVĚD NEBO KRAJINA. PRVNÍ VĚC, KTEROU UVIDÍTE NA OBRÁZKU, HODNĚ VYPOVÍ O VAŠÍ POVAZE

Share