Reprodukční číslo má hodnotu 0,8: Roman Prymula říkal, že poté bude možné uvažovat o rozvolnění opatření

Reprodukční číslo se stále klesá a již činí 0,8. Řekl to šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek pro iDNES.cz. Když byl Roman Prymula ministrem zdravotnictví, řekl, že až bude reprodukční číslo na úrovni 0,8, bude možné uvažovat o zmírnění opatření.

Reprodukční číslo je ukazatel, podle kterého lze pochopit, kolik lidí infikuje jeden infikovaný člověk. To znamená, že to může demonstrovat rychlost šíření viru.

Zdroj: YouTube

Pokud je toto číslo menší než 1 to znamená, že šíření viru se zpomaluje a epidemie začíná klesat. To je určitě pozitivní zpráva.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že reprodukční číslo 0,8 je jedním z cílů ministerstva. Exministr řekl, že po dosažení tohoto cíle bude možné plánovat zmírnění opatření.

Zdroj: YouTube

Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že hodlá tento pátek představit nový systém zmírnění opatření, který se jmenuje PES.

Zdroj: YouTube

Ministr ve středu řekl, že pokud by tento systém začal fungovat toto pondělí, byla by naše země v pátém stupni rizika. To je nejhorší stupeň rizika.

Je ale třeba si uvědomit, že reprodukční číslo je pro ministerstvo zdravotnictví důležitým ukazatelem, nikoliv však jediným.

Zdroj: YouTube

Dalším důležitým ukazatelem je například počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 14 dní. Nebo například počet nemocných seniorů mezi celým počtem nemocných.

Zdroj: YouTube

Ministr Jan Blatný zatím požádal všechny občany, aby byli odpovědní, protože vir nikam nezmizel, i když existují určité pozitivní tendence.

Zdroj: YouTube

Všichni by měli dodržovat zavedená protiepidemiologická opatření. Pokud bude trend pokračovat, během několika následujících týdnů se stupeň rizika sníží.

PSALI JSME: POSLANCI JSOU PŘIPRAVENÍ ZMRAZIT PLATY POLITIKŮ A SOUDCŮ: NÁVRH PODEPSALA KOALICE SPOLEČNĚ S JEDNOU OPOZIČNÍ STRANOU

PŘIPOMÍNÁME: ZUZANA BUBLÍKOVÁ: „PSA NEMÁM, ALE PO DEVÁTÉ HO VENČÍM“

Share