„Kdo tyhle nápady plodí“: Nová opatření proti koronaviru štvou obyvatele Česka

Včera ministr zdravotnictví České republiky Jan Blatný uvedl, že o Vánocích Česko bude ve stupni 4 systému PES, což znamená, že všechny restaurace, bary a hotely budou zavřené.

Blatný ale vydal výjimku. Nechá otevřené všechny obchody. Už druhy týden Česká Republika je ve třetí stupni, ale po rozvolnění opatření se situace nezlepšuje.

Jan Blatný/Zdroj: youtube.com

Kvůli tomu vláda navrhne 14.prosince přesun do 4. stupně. Všechna navrhnutá opatření začnou platit na konci příštího týdne. Restaurace a hotely budou zavřené, ale všechny obchody zůstanou otevřené. Dokonce vláda nechá otevřenými kadeřnictví.

O zhoršení situaci se vyjádřil nejenom ministr zdravotnictví, ale i vicepremiér Jan Hamáček, který je jistý, že pokud vláda neuplatí opatření před Vánočními svátky, v lednu situace by byla ještě horší, než byla v říjnu a listopadu.

Lidi v rouškách/Zdroj: irozhlas.cz

Vláda také zakázala kávu i čaje v papírovém kelímku. Udělala to jenom pro to, aby lidi na vánočních trzích nepili z kelímku a aby byli vždy v rouškách. Na ulicích je momentálně zakázána konzumace nápojů.

Většina majitelů restaurace a hotelu uzavření podporuji, ale říkají, že celá situace je chaos. Majitel populární restaurace Grill bar Amerika v Chomutově řekl: “Kdo tyhle nápady plodí? Když zavřou, tak zavřu a jsem rozhodnutý, že v novém roce už neotevřu. Za této vlády se provozovat nedá.“

Lidi v rouškách/Zdroj: sputniknews.com

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ AVIZOVAL MOŽNÝ NÁVRAT DO ČTVRTÉHO STUPNĚ SYSTÉMU PES: VYJIMKY DOSTANOU OBCHODY A LYŽAŘI

PŘIPOMINAME: STALO ZNÁMÉ, KOLIK LIDÍ NA SVĚTĚ INFIKOVANÝCH KORONAVIREM

Share