Kdo z herců dostal letošní divadelní Ceny Thálie

Porota divadelních Cen Thálie za výkon v dramatu kladně ohodnotila herečku Terezu Groszmannovou a herce Petra Štěpána. O tom informuje portál Aktuálně.cz na svých webových stránkách.

Zdroj: facebook.com

Letošní posouzení ne nezastavilo na hlavně pražských umělcích. Groszmannová a Štěpán jsou brn’áci, herečka byla oceněna za její vystoupení v roli Mirandolíny v Národním divadle Brno, herec dostal pochválení za roli Satana v Městském divadle Brno.

Zdroj: youtube.com

Divadelní výkon Groszmannové byl kriticky posouzen a především se pozornost poroty byla zaměřena na její schopnost udržet role trpící melancholií, ale zároveň i komediálnost.

Štěpán dle posouzení poroty během svých vystoupeni je schopen ukázat divákům mocnou postavu, která v podstatě nemá ďábelské rysy, ale však ukazuje to, co je na zlu přitažlivé.

Zdroj: youtube.com

„Letos se v nominacích objevili četní mimopražští umělci, protože dostali mimořádné příležitosti, které využili,“ poznamenala předsedkyně poroty v kategorii drama Jana Paterová.

Zdroj: youtube.com

V jiných kategoriích dostalo cenu také skvělé herce. Například v odvětví muzikál cenu dostala Erika Stárková, z mužů v odvětví dostal uznáni Pavel Řezný. Cenu za operu odnesla Jana Šrejma Kačírková za roli Julietty v NdB. Oceněn byl také za operu Lukáš Zeman za roli Hraběte Almavivy v Slezském divadle Opava.

PSALI JSME: „KDYŽ BÝVALÁ BALETKA ZASLECHLA ČAJKOVSKÉHO, DOKÁZALA VRÁTIT ČAS ZPĚT“: ALZHEIMEROVA CHOROBA A INVALIDNÍ VOZÍK NEBYLY PŘEKÁŽKOU

ČTĚTE TAKÉ: PIZINGEROVÁ JE NAKONEC ŠŤASTNÁ: PREZIDENTKA NADAČNÍHO FONDU UKÁZALA SVOU DOMÁCNOST

Share