Když chcete spát: Jak osvěžit myšlenky a povzbudit své tělo

Všem se občas stává že, jste se nevyspali a máte před sebou ještě spoustu práce, co s tím?

Zdroj: youtube.com

Často se stává, že nemůžete spát a den je dlouhý a obtížný. Nebo je třeba dokončit projekt přes noc. Nebo řídit celou noc. Samozřejmě, v normálním případě bude nejlepším řešením problému jít spát hodinu nebo dvě. Ale ne vždy je příležitost a čas.

Zdroj: sunmag.me

Jak se vypořádat s tím vyrovnat:

1. Pohybujte se nebo trochu zacvičte. Každou půlhodinu se snažte vstát z místa a hýbat se po dobu 5 minut. Několik aktivních pohybů osvěží myšlenky, uvolní unavené oči, probudí tělo. Je žádoucí dosáhnout zvýšení srdeční frekvence a dýchání.

2. Pijte vodu. Voda je přirozeným zdrojem energie pro člověka. Spouští práci usínajících tkání a orgánů. Ideální je přidat do nápoje led, citron, mátu, nějaké ovoce nebo bobule.

Zdroj: moscow-oblast.sm-news.ru

3. Černý čaj je dobrou alternativou kávě a energeťáku. Na rozdíl od posledních dvou, čaj jemně působí na nervový systém. To znamená, že po návalu veselí nepřichází období ještě silnější letargie a ospalosti. Kromě toho silné výkyvy mají špatný vliv na stav nervového systému a těla jako celku.

4. Mluvte. Se sousedem v autě nebo se sebou. O čemkoliv. Člověk si může namlouvat, kolik práce má ještě před sebou, lze spekulovat o smyslu života. Jakmile máte pocit, že se oči začínají zavírat – začněte mluvit.

Zdroj: moscow-oblast.sm-news.ru

5. Čas od času zapněte povzbuzující hudbu. Z neustálého poslechu může začít bolet hlava a zcela zmizí soustředění. Ale čas od času zapínat veselou hudbu je skvělý způsob, jak se probrat.

6. Studená voda je skvělý osvěžovač. Pokud je to možné – dejte si studenou sprchu. Může být také kontrastní sprcha. Pokud ne, prostě se umyjte ledovou vodou. Teplotní rozdíly vzrušují nervový systém a osvěžují myšlenky.

Zdroj: moscow-oblast.sm-news.ru

7. Masáž rukou a hlavy. Na dlaních je mnoho „bodů aktivity“, které pomáhají začlenit různé orgány do práce. Totéž s obličejem – masírujte různé body několik minut a budete cítit energii a sílu.

8. Čerstvý vzduch a chlad. Otevřete okna nebo se projděte. Zapněte klimatizaci v místnosti. Musíte citem takovou lehkou zimu, aby tělo přestalo usínat. V horku je téměř zbytečné bojovat se spánkem – tak je člověk uspořádán.

Zdroj: ru.siberianhealth.com

9. Tělocvik pro oči. Všichni si pamatují rady očního lékaře a školní sestry – dělat kruhové pohyby očima. Kupodivu je to opravdu užitečná věc. Když chcete spát, oči jsou napjaté nejvíce. A zmírnit napětí a únavu pomůže toto nejjednodušší cvičení.

10. Používejte povzbuzující pachy. Aroma oleje, které se prodávají v každé lékárně. Mnozí mají povzbuzující účinek. Vyberte si ten, který se vám líbí a rozptylte ho po pokoji jakýmkoli vhodným způsobem.

Zdroj: ru.siberianhealth.com

Obecně se snažte vyhnout situacím, kdy musíte bojovat proti ospalosti. Nic dobrého pro tělo není. A nejlepší způsob, jak se rozveselit, je jít spat.

PSALI JSME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: JAK UDRŽOVAT LEDNIČKU VŽDY ČISTOU BEZ NEUSTÁLÉHO MYTÍ

Share