Když jsem se sprchovala, lehl si na koberec a řekl: „Mami, už nechci bojovat, chci jít do nebe“

Po 15 měsících boje s těžkou formou rakoviny zemřel malý Nolan. Bylo mu teprve 4 roky, ale už se dozvěděl, co jsou bolest, strach, utrpení a smrt. Jeho matka, Ruth, si na tuto ztrátu ještě nedokázala zvyknout.

Stále si však vzpomíná na poslední rozhovory s ním. Nevyléčitelně nemocné děti prý vyrůstají brzy a chápou všechno ještě lépe než dospělí.

Zdroj: pandda.me

Nolan měl rabdomyosarkom, agresivní rakovinu, která postihuje kosti. Je velmi obtížné ji léčit, protože rychle se stává rezistentní vůči všem formám terapie. Je to velmi závažné onemocnění, které bohužel téměř vždy vede k smrti. Malý chlapec bojoval po dlouhou dobu.

Dítě se velmi obávalo. Věděl, že zemře, a zdálo se mu, že bez své matky zůstane zcela bezbranný. Ruth sdílela fotku Nolana spícího na koberci v koupelně. Je to proto, že nechtěl být sám, když se maminka sprchovala. Bál se.

Zdroj: pandda.me

Všechno to začalo tím, že si dítě stěžovalo na ucpaný nos. Rodiče si mysleli, že se lehce nachladil. Léčili nachlazení, ale když uběhl čas, ale chlapeček se necítil lépe, šli k lékaři.

Rakovina již napadla kosti, měkké tkáně a dokonce i tukové tkáně. Šířila se velmi rychle.

Lékaři rychle začali chemoterapii. Vypadly mu vlasy a dítě se cítilo velmi špatně. V tomto případě je míra přežití pouze 20-40%.

Zdroj: pandda.me

Pro matku bylo těžké dívat se na svého syna. Nemohla pomoci dítěti a sama trpěla ne méně než Nolan. Byla v agónii, ale nechtěla to dítěti ukazovat.

O rok později se lékaři vzdali. Rakovina se rozšířila do srdce a plic. Už na léčbu nereagovala – to byl konec. Chlapec nejedl téměř celý týden – z léků bylo mu na zvracení. A už neměl hlad.

Zdroj: pandda.me

Bohužel byly nalezeny metastázy. Dítě umíralo. Lékařka před rodiči nic neskrývala.

Dítě řeklo své matce, že už se unavilo bojovat a chce jen odpočinout.

„Synku, budu za tebe bojovat. A půjdeš do nebe a konečně si od tohoto boje odpočineš,“ řekla matka.

Zdroj: pandda.me

„Do nebe? Výborně! Je dobré, že se tam dá odpočinout si. A pak se tam setkáme, že?“, Nolan se zdá být rád, že bude mít velkou cestu.

Dítě upadlo do kómatu a několik dní spalo. Poté zemřel.

Maminka vydělala peníze přes internet, které mohly pokrýt léčbu – 50 000 dolarů. Nikdy nezapomene, jak syn spal na koberci v koupelně a čekal na ni. Ale teď Ruth ví – je v nebi a už nikdy ho nic nebude bolet.

Zdroj: pandda.me

Share