Když přichází láska: Monolog muže oddaného nejsilnějšímu citu lásky

Kdy skrz člověka prochází láska?

Někteří říkají bezprostředně po sňatku, jiní, říkají že láska se nachází v každém období vztahu.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Samozřejmě je obtížné odporovat mladému a bezstarostnému chlapci a dívce, kteří se do sebe šíleně zamilovali a nevšimli si nic nebo někoho kolem. Mohou na telefonu viset hodiny a mluvit o čemkoli. Chlapci najednou začínají psát básně pro své milované, i když to nikdy neudělali, a dívkám „rostou křídla“ a život se stává tak krásným, když je kolem. Očekávání svatby je jako věčnost a plány jsou „a žili šťastně až do smrti“. A to je super. V minulosti tam ale nebyly žádné mobilní telefony, vibrátory a hotové smajlíky. Pohlednice bylo třeba vytvářet svépomocí, kreslit srdce a psát nekonečné „miluji tě“. Moje milovaná manželka mě již téměř každý den inspirovala k psaní takových zpráv. A stalo se tak snadno a bez námahy.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Ale nemůžeme lásku nazvat zvláštními pocity mladých párů, které když mají dítě, jsou často v mysli ještě děti. Už jsou otec a matka, který musí chápat, že toto je jejích první dcera nebo syn, že teď se všechno změní, že tato malá koule štěstí bude mít veškerý čas a energii.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Není to láska, když se manžel a manželka, kteří jsou vdaní po dobu 10 let, naučili rozumět sobě navzájem napůl nebo bez ní? Ráno dělat kávu pro svou ženu, ne z nudy, ale pro její pozornost. Když můžete jen sedět v tichu a přemýšlet „jednotně“. Když jste spolu je dobře, ať jste kdekoli.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Není láska, když děti vyrostly do svých rodin a otec, který vede svou dceru k oltáři, se tak bojí o svou dceru a že matka nevěsty už má o manžela větší starosti než jejich dcera? Když jste ještě mladí, máte již vnoučata a vy a vaše manželka přijímáte status „prarodičů“ jako velké požehnání, protože již vnoučata můžete společně hlídat jako své děti. Když pochopíte, že způsob života, který prošel doposud, byl možný pouze díky skutečnosti, že jste prošli životem společně a neporušili se pod tlakem okolností. Mohli byste plakat na rameni vaší ženy a ona se během bouře života mohla skrýt za vámi.

 

Zdroj: Freepik.com

 

A není to skutečná láska, když si manžel a manželka, kteří již nejsou motivováni nebo omezováni intimními vztahy, nebo „dávají děti a nohy“ nebo staví rodinný podnik nebo dům, který si užijí společně? Chápou, že život je prožíván, a teď jsou tu jen dva, jako když měli 18 let. Pěkně si měří tlak, pomáhají si oblékat boty, drží se za ruky, pomalu si berou čaj a pamatují si nejlepší okamžiky. svého života. Prostě se radují celé dny a navzájem. Takovým lidem se říká: staří, šedí, ale velmi šťastní.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Všechny tyto fáze mají svou vlastní krásu, svůj vkus a vlastní romantiku. A pouze ti, kteří se rozhodli zamilovat se do manželky a manžela po celý svůj život, bez ohledu na okolnosti, to budou moci cítit, prožívat a užívat si to.

 

Zdroj: Freepik.com

 

No, romantika v každé fázi, je to tak … Zvláštní. A vůbec ne v penězích. Můžete letět do Paříže a užít si to. A na snídani můžete jen namalovat srdce omáčkou a bude to neuvěřitelně roztomilé. Můžete si koupit 101 růží, aniž byste se dotkli svého srdce, vždyť stačí pouze „rozbít Instagram“, nebo můžete koupit kytici divých kytek za 50 korun u babičky na trhu a udělat manželce příjemné překvapení. Můžete jít na kávu v nejlepší kavárně, a nemít z toho radost, nebo se můžete ráno probudit o půl hodiny dříve, jen vzbudit svou „polovičku“ vůní již uvařené kávy.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Naučíme se být romantičtí v podmínkách, které máte, a jakmile se dostaneme do podmíněného Paříže, opravdu se nadechneme. Ale ne z Paříže, ze skutečnosti, že jsme spolu.

 

Share