Když se dítě narodilo, otec řekl, že s „takovým“ dítětem žít nebude

Je to velké tabu, ale rozhodla jsem se promluvit …

Když se narodilo naše dítě, řekl, že s „takovým“ dítětem žít nebude. Matka dítě z nemocnice vzala sama. Uplynulo několik let… Dítě se narodilo živé, holčička vážila 3300 g s výškou 50 cm za 4,51 minuty. Holčička na první pohled vypadala jako normální zdravé dítě.

Zdroj: Tut.by

Rečeno stručně: porod byl nesmírně obtížný, personál krajské porodnice se nedokázal vypořádat s tak těžkou situací. Děložní krček se dlouho neotevřel, stimulace nepomohla, žena musela porodit otvorem na 5 prstu.

Matku celou dořezali při pokusu a císařský řez, ale bylo pozdě. Dítě se narodilo s hroznou hypoxií. V důsledku toho – hydrocypholie, pneumonie – dětská mozková obrna.

Zdroj: Freepik.com

Tato hrozná diagnóza zněla jako trest. První byla resuscitace, dítě leželo v přístroji na umělé dýchaní a jen lehce hnulo rukama. A lékaři řekli: „odvraťte se, nepotřebujete to vidět… Dítě je to jako rostlina ve vegetativním stavu a vy stále můžete porodit děti“.

„Když se můj manžel o tom dozvěděl, dlouho mlčel, díval se jakoby na jeden bod“ Manžel pak nečekaně prohlásil: „Lékaři mají pravdu. Raději se jí vzdáme“. Vzal svou ženu za ruku a povzdechl si, jako by odhodil břímě odpovědnosti. Pomyslel si, že jeho žena má stejný názor. Žena však mlčela jen proto, že nebyl prostor pro slova kvůli bolesti na hrudi. Když se manžel dozvěděl, že žena se své dcery nevzdá, přiznal se, že takhle nemůže žít.

Zdroj: Gubdaily.ru

Právě proto se rozešli. Žena pak sebrala dítě domů samé. Vůbec nebyla připravena samostatně žít, ne ještě vychovávat postižené dítě. Holčičku pojmenovala Viktorie, mluvila s ní každý den a zdálo se jí, že holčička rozuměla a mrkala oči. To je všechno, co věděla. Žena chodila po doktorech, ale volné léky byly téměř bez účinku.

Zdroj: I-sonnik.ru

Žena se snažila obrátit na svého manžela s prosbou o pomoc, ale on se neustále vyhýbal rozhovoru s ní. Pak si žena uvědomila, že obecně se nic nezmění. Dát dítě do dětského domova nebo se vzdát se rovná smrti. Je lepší zemřít hned …. Žena otevřela vstupní dveře, aby lidé mohli vstoupit, otevřela okno a vylezla na parapet. V tu chvíli ale její holčička poprvé zaplakala.

Zdroj: Gubdaily.ru

Běžný člověk si nedokáže představit, jaký rozsah pocitů žena dokázal přežit za dvě sekundy. Rozhodla se zabouchnout okno a víc na to nikdy nepomyslet. Žena vzala malou Viky do náruče a slíbila jí, že ji nikdy neopustí. Přitáhla dítě k sobě a šla požádat lidi o pomoc. Tehdy internet nebyl ještě tak rozšířený a sociální sítě nebyly rozšířené. Napsala proto oznámení a pověsila jej na vchody.

Lidé k žene přišli a něco jí přinesli. Jídlo, peníze i oblečení. Bylo možné žít a žena s dítětem se tiše začali léčit. Po nějaké době se v jejích životě objevil muž. Jak žena vzpomíná, přišel a přinesl obrovskou panenku a deset milionů rublů (v té době ne tolik, ale ani málo).

Řekl, že vždy snil o tom, že bude mít dítě, ale on a jeho manželka nemohli mít spolu dítě. Pak jej žena obvinila z neplodnosti a odešla. „Přišel k nám s takovým strachem a podíval se na mou holčičku. Ne jako všichni ostatní – speciálně. Stále častěji a stále přicházel s dárky a brzy jsme se do sebe zamilovali a začali společně žít“.

Zdroj: Tut.by

Pracoval a žena se věnovala rodině. Nový manžel vždy zdůrazňoval, že malá Viky je „jejich“ dcerou. Dokonce se žene podařilo odjet na dovolenou do Německa a navštívit různá ruská města.

Viky měla velmi dlouhou a vážnou rehabilitaci. Ale rodina jí společně přemohla. Viky je nyní 25 let a její bratru jménem Vadim 20 let. Viky miluje svého nového otce a pečuje o svou první panenku. A Viky je také mistrem sportu v plavání.

Zdroj: Freepik.com

Zázrak Ne, víra, láska a trpělivost

Tato téma je jedno velké tabu, ale žena se rozhodla o něm promluvit… protože také nyní je v podobné situaci mnoho matek. A je více příležitostí, jak postižené dítě zvednout na nohy. Viky se nezotavila úplně, ale to jí nezabránilo v tom, aby se ocitla v normálním životě. Je potřeba věřit svým dětem a věřit v sama sebe. Milovat, cenit si co máte a všechno dopadne dobře!

Share