„Zvíře s obřími dredy překvapilo veterináře“: Když ho oholili, našli roztomilou kočku

Američan Paul Russel se šel podívat do domu svého vzdáleného staršího příbuzného. Chtěl zkontrolovat dvě kočky, protože byt byl prázdný, vlastník musel odejít do pečovatelského domova. Jedna kočka se našla bez problémů, ale když hledal druhou, něco vylezlo zpod postele. Nejprve se Russell vyděsil, ale pak zjistil, o co jde.

Když muž vešel do bytu, okamžitě našel první kočku. Když však hledal druhé zvíře, zpod postele vylezlo něco velkého a nepochopitelného a schovalo se v rohu.

Zdroj: blesk.cz

Russell byl vyděšený, protože takové viděl jen v hororových filmech. Přesto se přemohl, přiblížil se k němu a uvědomil si, že to byla druhá kočka. Byla jako pavouk s obrovskými chlupatými nohami a kočičí hlavou.

Zdroj: blesk.cz

Russell vzal ji okamžitě na veterinární kliniku, kde ji veterináři museli oholilt. Kočka se zbavila více jak jedno kilo přebytečné srsti. Ukázalo se, že kočka má nadváhu.

Zdroj: blesk.cz

Důvod tohoto zanedbaného stavu se rychle vyjasnil. Starší majitel kočky trpěl Alzheimerovou chorobou a nemohl se řádně starat o domácí zvířata. Když byl umístěn do pečovatelského domova, úplně zapomněl, že má doma kočky.

Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Nyní je kočka jménem Hidey v pořádku – Paul si vzal ji domů a ona nyní šťastně žije zdravý kočičí život.

Zdroj: blesk.cz

Share