Když se psovi zkroutily tlapy, majitelé vykopli kvůli tomu mazlíčka ven: Tento německý ovčák byl vyfotografován a zveřejněn na sociálních sítích, a kdo mu pomohl

Bolestivě je vidět, jak domácí mazlíčky trpí lidskou krutostí. Tento německý ovčák se narodil úplně zdravý a krásný, ale měl špatné majitele. Aspoň měl štěstí s veterináři.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Toto je Sandy, velmi krásný německý ovčák s bílou srsti z Korfu. Jak místní obyvatele vysvětlili, pes nebyl vždy takový.

Ještě jako štěně byla Sandy vážně podvyživená. Majitelé se o psa vůbec nestarali a výsledkem je silné zakřivení tlap. Přesně kvůli tomu majitele vykopli mazlíčka ven.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Sandy, potulující se po ostrově, se stala místní celebritou.

Bílý ovčák s křivými předními tlapkami byl vyfotografován a zveřejněn na sociálních sítích, ale nikdo mu nepomohl.

Právě tam na sociálních sítích nemocného psa uviděli veterináři z kliniky Mutts in Distress v anglickém hrabství Hertfordshire.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Takoví lidé z Mutts in Distress zařídili, aby Sandy odletěla do Anglie, kde pes podstoupil operaci.

Nikdo nečekal, že to bude snadné. Veterináři však opravdu chtěli dát psovi normální život, ve kterém by mohl alespoň normálně chodit.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Sandy byla převezena do Velké Británie s penězi z darů od pečujících lidí.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Na psa zde již čekali zkušení veterináři a přidali se také specialisté ze známé kliniky – Cambridge Beehive Companion Care, kteří provedli rentgen a nařídili operaci vytvořeni kovových desek do tlapky.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Dosud byla psu udělaná pouze jedna tlapka – operace tohoto druhu by se neměly provádět na dvou končetinách najednou.

Veterináři však na sebe mohou být hrdí – koneckonců, po mnoha letech se Sandy může trochu hýbat, a co je nejdůležitější, její tlapa je již vyrovnaná.

Share