Kolik lidí je již infikovaných koronavirus ve světě: Pět hlavních zemí

Spojené státy zůstávají „lídrem“ v počtu zjištěných případů, mezi prvními třemi jsou také Indie a Brazílie. Od začátku pandemie zemřelo ve světě v důsledku infekce koronavirem 1,4 milionu lidí.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Počet případů COVID-19 na světě přesáhl 62 milionů, podle údajů Johns Hopkins University.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Celkem bylo infikováno 62 094 127 lidí. Většina infekcí – 13,2 milionu byla zaznamenána ve Spojených státech. Na druhém místě je Indie s 9,5 miliony případů, na třetím místě je Brazílie, kde byla infekce zjištěna u 6,2 milionu lidí. Pět hlavních zemí uzavírají Francie (2,26 milionu případů) a Rusko (2,24 milionu).

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Od začátku pandemie zemřelo na celém světě 1,4 milionu lidí. USA zůstávají na první příčce v počtu úmrtí, zemřelo tam již 266 tisíc lidí nakažených koronavirem. Za nimi následují Brazílie (171,9 tis.), Indie (136,2 tis.), Mexiko (104,2 tis.) a Británie (58,1 tis.).

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Světová zdravotnická organizace (WHO) dříve v sobotu oznámila nový rekordní nárůst počtu případů denně – virus byl diagnostikován u 747 tisíc lidí. Organizace zaznamenala předchozí maximum 14. listopadu. Celkově bylo podle odhadů WHO na světě potvrzeno, že je infikováno 61,2 milionu lidí.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Kromě toho organizace hlásila rekordní denní nárůst úmrtí. Poté co zemřelo na koronavirus 13,2 tisíc lidí. Celkový počet úmrtí je podle informací WHO 1,4 milionu.

 

 

PSALI JSME: „NE VŠECHNY ZEMĚ BYLY POSTIŽENY STEJNĚ“: 70% VŠECH PŘÍPADŮ SE VYSKYTUJE VE ČTYŘECH ZEMÍCH

PŘIPOMÍNÁME: KDY SE V POLSKU OČEKÁVÁ ZAČÁTEK VAKCINACE

Share