Konflikt mezi mužem bez roušky a policistou v Praze: Video vzbouřilo síť

Nějaký obyvatel Prahy, který se procházel v ulici Pod Šancemi v Praze 8 natočil video, jak na autobusové zastávce stojí nějaký pan bez roušky. K němu přijel policista, který vystoupil ze svého auta bez ochrany dýchacích cest, a usadil muže na sedadlo, a dokonce i udeřil ho do obličeje.

Neznámý obyvatel Prahy zveřejnil video na sociálních sítích, které šokovalo diváky. Roušku policista natáhl jenom po příjezdu jeho kolegů.

Zdroj: youtube.com

Podle slov policejní mluvčí Violety Siřišťové, někdo z autobusové zastávky zavolal na policii. Během hovoru se stěžoval na muže, který se nevhodné choval. 54letý pan dokonce i hodil láhev na projíždějící auto.

Na video je vidět, že k autobusové zastávce přijeli dva policisti, jeden z nich neměl roušku. Staršího pana usadil na sedadlo, a po krátkém rozhovoru udeřil ho do obličeje.

Zdroj: youtube.com

Policista nasadil roušku jenom po příjezdu kolegů, také vzal ještě jednu masku pro staršího muže, který ji hodil na zem. Po takovém účinku policista ho znovu udeřil do obličeje.

Policejní mluvčí uvedla, že pan na zastávce byl pod silným vlivem alkoholu. Po měření měl 2 promile. Siřišťová uvedla, že muž byl omezen na svobodě a skončil na policejní službě.

Policejní mluvčí také prozradila, že se zásahem policisty bez roušky bude zabývat Odbor vnitřní kontroly Krajské policie Prahy.

Zdroj: youtube.com

Share