Koronavirus mutuje: Dánsko by se mohlo stát druhým Wu-chanem, má stovky infikovaných

Zmutovaný koronavirus od norků se již v severní části země dostal k stovkám lidí.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Vědci zaznamenali mutaci koronaviru najednou na pěti farmách norků v Dánsku a našli nový typ koronaviru již u 214 lidí, většinou v regionu Severního Jutska. To bylo hlášeno s odvoláním na údaje Dánskeho Statens Serum Institut (SSI).

 

Zdroj: Youtube.com

 

„Existuje riziko, že se tento mutovaný virus bude tak lišit od ostatních, že budeme muset do vakcíny zavést něco nového, a proto nás mutace vrhne po celém světě zpět do našich původních pozic,“ uvedl odborník na vakcíny a ředitel oddělení infekčních nemocí SSI, profesor Corey Melbach.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Odborník na viry u zvířat Wim van der Poel zase uvedl, že je nyní zapotřebí dalšího výzkumu, protože vyvíjená vakcína může být proti kmenu „norek“ jednoduše neúčinná. Podle virologa na univerzitě v Kodani – profesora Allan Randrup Thomsena, který poznamenal že Dánsko by se mohlo stát „dalším Wuhanem“, zdůraznil, že zmutovaný virus „se může vyvinout a stát se rezistentním“.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Dánské orgány se obávají, že se nová mutace může šířit nejen v zemi, ale může se dostat i do dalších států. Na severu země byla vyhlášena přísná karanténa – bary, kavárny, restaurace, muzea a knihovny jsou zavřené a nefunguje ani veřejná doprava a vstup a výstup z regionu je nyní zakázán.

 

Zdroj: Youtube.com

 

Dánsko je největším producentem norků na světě, no ve středu se rozhodlo zabít více než 15 milionů zvířat kvůli obavám, že by mutace COVID-19 z norky na člověka mohla ohrozit budoucí vakcíny.

 

Zdroj: Youtube.com

 

PSALI JSME: WHO UVEDLA, ŽE UZAVŘENÍ ŠKOL JE V BOJI PROTI ŠÍŘENÍ NÁKAZY NEÚČINNÉ: V EVROPĚ PRUDCE VZROSTL POČET LIDÍ, KTEŘÍ KORONAVIRUS NEPŘEŽILI

PŘIPOMÍNÁME: „CÍLEM JE ZAJISTIT TESTOVÁNÍ KAŽDÉHO“: SLOVENSKO ZAVEDE NA HRANICÍCH POVINNÉ TESTY NA KORONAVIRUS

Share