Kubek chce zavřít vše, co se dá: tvrdí, že je to jediná cesta, jak nyní vir zastavit

Šéf České lékařské komory Milan Kubek pro CNN Prima NEWS řekl, že by zavřel na několik týdnu vše, co se dá, protože je to jediný způsob, jak vir nyní zastavit. Zmínil se také o vakcíně a vyčerpání zdravotníků.

Kubek prozradil, že měl schůzku s ministrem Janem Blatným a potvrdil, že se mají trochu jiné názory ohledně závažnosti epidemie. „Mám asi větší obavy,“ řekl prezident lékařské komory.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Příští týden se podle podle Milana Kubka teprve projeví poslední vlna rozvolňování a můžeme mít až 10 tisíc nových případů denně.

Prezidentovi ČLK se nelíbí, že vláda stále hledá kompromisy a nepostupuje podle systému PES. Nyní jsme už několik dní ve čtvrtém stupni a podle Kubka by kabinet měl znovu zpřísňovat opatření.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Odnesou to podle něho v první řadě zdravotníci, kteří už jsou vyčerpání.

Milan Kubek chce, aby základní infrastruktura byla zachována, ale lidé by měli maximálně omezit své kontakty. Šéf lékařské komory dodává, že bychom tím pádem měli být v pátém stupni a vláda by se měla postarat o lidi, kteří kvůli omezením přijdou o příjmy.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Odborník dodává, že druhou vlnu Česko nezvládlo a situaci maximálně zachraňovali zdravotníci. Může to být údajně ještě horší, protože lidé v zimě jsou více oslabení.

„Na dva až tři týdny bych skutečně zavřel všechno, co lze, protože je to nejúčinnější,“ říká Kubek s tím, že se až poté můžeme vrátit k normálnímu životu. Doporučuje rovněž co nejvíce lidi testovat.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Milan Kubek očekává, že se v pondělí o některých nových omezeních rozhodne na vládě, ale neví o co přesně se bude jednat.

Prezident lékařské komory uvedl, že ministr Blatný mu potvrdil, že vakcíny budou zdarma a zdravotnici budou mít přednost společně s pacienty z rizikových skupin.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle Kubka vláda chce začít s očkováním až na konci ledna, což je podle něho pozdě a bude se snažit tento proces urychlit.

Nakonec Milan Kubek řekl, že by se ihned nechal vakcinovat, kdyby měl takovou možnost. Stejně by nechal očkovat i svou maminku, které je 87 let.

PSALI JSME: MINISTERSTVO NAVRHUJE ZVÝŠENÍ PLATŮ UČITELŮM: VYDĚLAT SI MAJÍ AŽ NĚKOLIK TISÍC NAVÍC

PŘIPOMÍNÁME: BENÁTKY ZAPLAVILA VODA: ZÁBRANY PROTI POVODNÍM TENTOKRÁT POSTAVILY PŘÍLIŠ POZDĚ

Share