Ministerstvo navrhuje zvýšení platů učitelům: vydělat si mají až několik tisíc navíc

Část pedagogů by si mohla v příštím roce přivydělat až několik tisíc korun navíc. Ministerstvo práce totiž navrhuje zvýšit platy učitelům o 9 %. Informuje o tom web tn.nova.cz.

S návrhem přišla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a nyní se jedná o verzí do připomínkového řízení.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Obě varianty změn předpokládají navýšení platů v příštím roce o 9 %. Díky tomu některé učitele vydělají o několik tisíc navíc. Ředitelka mateřské školky s desetiletou praxi bude dostávat 34010 Kč místo 31200 Kč.

Tabulka / Zdroj: pedagogicka-komora.cz

Polepšit by si měli třeba i učitelé na základních školách, kteří spadají do 12. platové třídy. Učitele základních a středních škol se pohybují mezi 9. a 14. třídou.

V Pedagogické komoře uvedli, že ministerstvo poprvé podobný návrh předem neprojednalo ve školské tripartitě. Je to způsobeno údajně tím, že ji ministr školství Robert Plaga dlouhodobě nesvolává.

Tabulka / Zdroj: pedagogicka-komora.cz

Komora sice s návrhem souhlasí, ale má výhrady k tarifní tabulce, která se u pedagogických a nepedagogických pracovníků liší. Učitelé totiž po žebříčku postupují pomaleji.

Až osm let učitelé musí čekat na zvýšení tarifní části. Pedagogická komora ČR navrhovala v minulosti změny, ale MPSV návrh odmítlo.

Škola / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: POKUD SE ZPŘÍSNÍ OPATŘENÍ, BUDE SE TO TÝKAT I ŠKOL: CO SE ZMĚNÍ PRO ŽÁKY

PŘIPOMÍNÁME: ALENA SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE VLÁDA NESTIHNE ZMĚNIT DŮCHODOVÝ SYSTÉM DO PŘÍŠTÍCH VOLEB: JANA MALÁČOVÁ JE ALE PŘIPRAVENA UŽ V PÁTEK PŘEDSTAVIT NÁVRH REFORMY

Share