Kurýr přinesl zásilku do domu, ale nečekal, že by ji mohl přijmout skutečný medvěd

Medvěd muže vyděsil a pak začal utíkat.

Ilustrační foto. Zdroj:youtube

Věděli jste, že když se bojíte medvěda, bude se bát zpět a uteče?

Zní to nepravděpodobně, ale je to fakt a video na konci je toho důkazem. V jednom americkém městě přinesl kurýr balíček do soukromého domu. Položil krabici na terasu a otočil se ke garáži, kde slyšel podivné zvuky.

Kurýr si myslel, že je to majitel domu, ale byl to majitel lesa. Pak se všechno stalo rychle a nečekaně: kurýr se lekl a skočil jedním směrem a také se vyděsil i medvěd, který utekl opačným směrem. Ale to není vše, dále je to zajímavější.

Ilustrační foto. Zdroj:youtube

Kurýr nekřičel, nežádal o pomoc, ani neutekl pryč, jak bychom to udělali my a všichni normální lidé, ale začal na medvěda křičet:

„Utíkej, utíkej odsud!“ Medvěd nebyl velký, ale mohl by za nepřátelské chování muže způsobit mu vážná zranění. Ale nejzábavnější ze všech je majitel domu. Vyšel na verandu a klidně se zeptal kurýra: „Jsi v pořádku?“

Ilustrační foto. Zdroj:youtube

Když kurýr začal mumlat, co se stalo, bylo zřejmé, jak je emocionálně vzrušený. A to není po takovém setkání překvapivé. Majitel však jen pokrčil rameny a znovu klidným tónem odpověděl: „Ano, stává se, je tu les.“

Tento příběh je samozřejmě jeden z tisíců, ale co když vám medvěd vlezl do domu, garáže nebo vany?

1. K zvířeti byste se neměli přibližovat a nesnažit se ho vyhnat házením nábytku, nádobí nebo ovladače televizoru. To zvíře jen rozzlobí.

2. Nemusíte utíkat. To vás nezachrání, protože medvěd vás může považovat za snadnou kořist a pronásledovat vás. A běží rychleji než vy. V ideálním případě byste se měli najít úkryt a zavolat záchrannou službu. Zde je třeba říci, že skříň není tou nejlepší možností.

3. Z dálky můžete vydávat hlasitý zvuk, který může medvěda vyděsit. Vzpomeňte si, jak jste jako dítě hráli na „bubny“ s pětlitrovým hrncem, udělejte něco podobného medvědovi.

PSALI JSME: MALÝ CHLAPEC POSLAL TATÍNKOVI DOPIS „DO NEBE“ A DOSTAL DOJEMNOU ODPOVĚĎ

PŘIPOMÍNÁME: HÁDANKA S ODPOVĚDÍ: KOLIK LIDÍ JE NA OBRÁZKU

Share