„Lesník zachránil život malému medvíděti“: Setkali se po pěti letech, zvíře znovu potřebovalo pomoc

Tento příběh je neuvěřitelný.

Stalo se to v Igarce, malém městečku na severu Ruska. Toto je příběh o skutečné věrnosti a oddanosti.

Ušlechtilé vlastnosti mohou prokázat nejen domácí mazlíčci, kteří mají za co svým majitelům poděkovat. Lidskou laskavost si pamatují i divoká zvířata – pokud jim byla jednou poskytnuta pomoc, udržují si to v paměti.

Obyvatelé Igarky mohou potvrdit, že tento roztomilý incident stále zůstává v paměti lidí.

Zdroj: optim1stka.ru

Kolem tohoto města na řece Ob je tajga. Obyvatelé lesů zde nejsou hosty, ale majitelé kraje bohatého na bobule a houby. Lidé žijí v lese během období hub, loví v zimě, ale jen málokdo je připraven žít v lese po dlouhou dobu. Mohou to být poustevníci nebo lesníci. Geologové a naftaři také tráví spoustu času v lese.

V jednom z domku bydlel hajný. Jednou našel past, ve které uvízl medvídě. Tlapka se zasekla v mechanismu a lesník se dostal do varu – co tito pytláci dělají?!

Naštěstí medvídě nezemřelo, muž se k němu dostal jako první.

Zdroj: ont.by

Lesník mládě osvobodil, ale uvědomil si: noha byla vážně zraněna. Muž nesl medvídě v náručí domů, tam mu ošetřil ránu.

Zvíře žilo měsíc v lidském obydlí, kde se hajný o něj staral. Ale přišel čas a lesník ho vypustil do lesa. Ale medvídě nechtělo odcházet. Postupem času však chodilo stále častěji na procházku, dokud nadobro nezmizelo.

Zdroj: esquire.ru

Uplynuly roky, lesník nadále žil ve svém domě a na medvěda už zapomněl.

Ale o pět let později uslyšel poblíž domu vrčení. Vzal zbraň a šel se podívat, co se stalo. Na ulici stála dospělá obrovská medvědice. A vedle ní bylo malé medvídě. Pištěl, jako by hořce plakal bolestí.

Muž byl velmi vyděšený, ale zůstal se podívat. Všiml si, že medvědice neklidně pobíhala kolem mláděte a kulhala na zadní levou nohu. Ta, která byla kdysi v pasti. Lesník poznal svého dlouholetého hosta, kterému zachránil život. Opatrně udělal několik kroků, medvědice se na něj dívala, ale nehodlala zaútočit.

Zdroj: pikabu.ru

Přistoupil k plačícímu mláděti: ukázalo se, že na tlapce mělo drátěnou smyčku, vypadá to, že toto zvíře bylo v pasti. Matka ho dokázala vytáhnout, ale nemohla drát odstranit. Proto ho přinesla tam, kde kdysi jí pomohli.

Když muž ošetřil ránu mláděti a vzal ho zpět na ulici, matka tam už nebyla. A opět medvídě žilo v lesním domku.

O měsíc později se chromá medvědice vrátila a zavrčela poblíž domu. Lesník okamžitě přinesl mládě matce a pár zmizel v lese.

Share