Většina Čechů odmítá vakcínu proti koronaviru

Více než polovina Čechů nechce být očkována proti koronaviru. Mnoho z nich vakcíně nedůvěřuje. Bojí se, že je nejistá a nedostatečně testovaná. O tom svědčí i průzkum společnosti Stem / Mark.

 

Zdroj: Youtube.com

 

„Průzkum provedený výzkumnou agenturou Stem / Mark mezi populací ve věku 18 až 64 let ukázal, že česká společnost v současné době nemá příliš zájem o možné očkování,“ uvádí studie.

 

Zdroj: Iz.ru

 

Pouze 42 % respondentů uvedlo, že by se chtělo očkovat, zatímco pouze čtvrtina respondentů je o tomto rozhodnutí přesvědčena.

 

Zdroj: Gazeta.ru

 

Obyvatelé Prahy jsou nejvíce náchylní k očkování. „Pravděpodobně chápou, že žijí v nejvíce zasaženém regionu a každý den čelí největšímu počtu potenciálně infikovaných lidí,“ říká analytik Stem / Mark – Radek Pileček.

 

Zdroj: 420on.cz

 

Zdroj: Krymr.com

 

Podle průzkumu si Češi zatím nejsou jisti účinností a bezpečností vakcíny. Podle jejich názoru je nutné provést velké množství klinických studií.

„Kromě těchto faktorů patří mezi hlavní důvody, proč respondenti nechtějí být očkováni proti koronaviru, zejména obecná nedůvěra v očkování jako takové, jakož i například skutečnost, že toto onemocnění nepovažují za závažné,“ uvedl Pileček.

 

Zdroj: Coronavirus2020.kz

 

Pouze tři z deseti Čechů se budou chtít očkovat, pokud si budou muset vakcínu hradit ze svých peněz. „Pětina Čechů by za vakcínu nezaplatila více než 200 korun,“ uvádí studie.

Tento online průzkum byl proveden od 11. do 15. září a zúčastnilo se ho 502 lidí představujících internetovou populaci ve věku 18 až 64 let.

 

Share