„Majitelka 200kilogramového prasete navždy odešla a její rodina musela zvíře zachránit z obytného domu“: Nebylo to tak snadné

Před několika lety koupila 57letá Elaine Edwardsová vietnamské prase. Prodejci jí slíbili, že vyroste malé. Elaine věnovala péči a pozornost praseti, kterému dala jméno Twigley.

Zdroj: mimimetr.me

Prasátko si okamžitě oblíbilo nové dobré životní podmínky – měkkou matraci, teplou přikrývku a každý den velké porce jídla. Zvíře dokonce začalo používat speciální toaletu.

Ale prase stále rostlo a stávalo se větší a větší. Navzdory tomu majitelka držela zvíře v domě a vnímala ho jako domácího mazlíčka.

Zdroj: mimimetr.me

Stalo se neštěstí a Elaine, bohužel, zemřela. Vnoučata ženy byla nucena poslat Twigley do rehabilitačního centra. Nebylo to ale tak snadné, jak se na první pohled zdá, protože prase v té době važilo 200 kilogramů.

Kromě toho bylo zvíře tak velké, že nemohlo vejít do dveří. Po celou tu dobu byla Twigley velmi smutná a odmítala komunikovat s lidmi.

Rodina ženy se rozhodla vyhledat pomoc u záchranářů i dobrovolníků. Záchranářům trvalo tři hodiny, než vyvedli chudáka Twigley z domu. Prase bylo vyšetřeno v rehabilitačním centru a bylo zjištěno, že má obezitu.

Zdroj: mimimetr.me

Nyní je Twigley nucena dodržovat dietu a jíst pouze zeleninu a ovoce. To praseti se samozřejmě nelíbí, ale když zhubne, bude moci žít déle a zdravěji.

Zdroj: mimimetr.me

Share