“Před 28. říjnem budu zcela fit“: Miloš Zeman pokračuje v léčbě po operaci, promluvil i o státních plánech a situaci kolem COVID-19

Hlava státu Miloš Zeman je více než týden po operaci a očividně operovanou ruku stále ještě nateklou. Již na začátku pracovního týdne v pondělí prezidentovi vyndají stehy.

Zdroj: blesk.cz

Poranění dostala i tchyně Zemana, také to dostala po tom, jak upadla a stejně skončila v nemocnici. Miloš Zeman dokonce v dnešním pořadu uvedl, že se před nemoci COVID-19 nějak nechrání, zato prý se nechal vakcínovat.

Zdroj: blesk.cz

Podle slov prezidenta se jeho pooperační pany hojí správně a celkový zdravotní stav jde nahoru. Rovněž vyjádřil vděčnost za praní aby se uzdravil. Minimálně ještě 5 týdnů bude muset mít terapii, ale poté se život vrátí do normálních kolejí. „Pevně doufám, že ještě před 28. říjnem budu zcela fit,“ uvedl prezident.

Zdroj: blesk.cz

Popsal i další smutnou událost v rodině: jeho tchýně spadla podobně jako sám pan prezident, zatím ale o ni v nemocnici se stará Zemanova dcera Kateřina.

Zdroj: blesk.cz

Po tom, jak prezidentovi vyndají stehy, bude mít setkání s Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem v Lánech, kde se budou spolu diskutovat o obsazení předsedy antimonopolního úřadu. Čeká na něj i schůzka ohledně státního rozpočtu s ministryní financí Alenou Schillerovou.

Zdroj: blesk.cz

Situaci kolem viru pan prezident pečlivě sleduje. Nezajímá ho jako základ počet aktuálně nemocných, ale počet oběti. Uvedl, že nákazu se dá vyléčit, smrt ale bohužel ne. “Prosím všechny občany, nepodléhejte panice,“ uklidňuje paniku.

Zdroj: 420on.cz

Dle něj epidemiology dělají vše, aby nákaze zabránit, při tom uvádí, že roušky či respirátory by měli být zavedený v lokálních ohniscích, ale ne v celém státu. „V každém případe si myslím, že nejsou dobrá plošná opatření,“ řekl prezident v rozhovoru.

Zdroj: blesk.cz

Připomněl, že na území ČR je zhruba 6500 obcí a měst, jen 160 se považuji za ohnisko infekční nemoci COVID-19. Potvrdil i to, že pro boj s virem může přispět i uzavření hranic, jak to má sousední Maďarsko.

Share