„Měj trochu úcty ke stáří“: Jaroslava Obermaierová se rozčiluje kvůli oslovením, která použil Jiří Mádl

33 lety Jiří Mádl naštval svým oslovením 74 letou Jaroslavu Obermaierovou. Muž se snažil jenom pomoci seniorům v době koronavirové epidemii, ale vyšlo to úplně jinak.

.

Určitě Mádl ve svém videu měl jenom dobrý úmysl. Ale osloveni Zachraň bábu, zachraň dědka, je velmi urážlivé pro starší lidi.

.

“Uviděla jsem tou reklamu v televizi. Když jsem ji prohlédnula, měla jsem chuť toho kluka proplesknout. Je to drzost nazývat starší lidi bábou a dědkem”, – řekla naštvaná herečka.

.

“Určitě je super, že chce pomoci seniorům v takovém těžké situaci, ale Jirka musí mít trochu úcty ke staří. Někdy to poznáš na vlastní kůže”, – dodala Jaroslava.

.

“Nejsem sáma, kdo s tím má nějaký problém. Jsme se Zdenou Hardbolcovou jsou vždy naštvané, když vidím v scénáře seriálu Ulice, že stařeny si povídají. Slova mohou zraňovat”, – řekla herečka.

.

Jiří Mádl udělal kampaň Zachraň bábu, zachraň dědka a spustil webovou stránky, na které si mohou lidi stáhnout letáky, a pomoci nim nabídnout staří svou pomoc. Je to nákup potravin, nebo léků.

.

“Chceme, aby se lidé naučili pomáhat nejohroženější skupině ve dnešní době. Je to velmi důležité. Dnes je velké množství dobrovolníky, ale nikdo se jim o pomoci nehlásí. S moderními technologiemi senioři nekamarádi, proto jsem udělal jiný způsob komunikaci”, – řekl Mádl.

Share