Mám pračku 12 let, ale po celou dobu jsem špatně sypala do ní prášek: Tak mi řekl opravář

Letos je mé nenahraditelné asistentce s praním dvanáct let. Moje pračka je velká pracovnice. Celé ty roky mi usnadňovala život. Jsem jí velmi vděčná za tvrdou práci (vždy děkuji technice za skvělou práci pro mně a mojí rodinu).

A pak nastala strašná hodina – pračka se nezapnula. Okamžitě jsem dostala záchvat paniky. Rychle jsem našla opraváře domácích spotřebičů. Zavolala jsem do služby a pozvala jsem opraváře na primární vyšetřeni.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Opravář rychle přijel a okamžitě se pustil do vyšetření. Pak on odstranil nějaké hadice, trubky, které jsou uvnitř a začal je čistit a poté je umýl zevnitř. Nakonec jsem nepochopila, co udělal. Líbilo se mi však, že opravář bez vysvětlení pomalu vykonával svou práci.

A nakonec se mě zeptal.:

– Řekněte mi, kam obvykle sypete prací prášek?

Řekla jsem a ukázala že sypu do první komory na práci prášek.

Zdroj: pinterest.com

Opravář na to odpověděl, že to nelze dělat a zdá se, že zásobník na prášek v mé pračce se rozbil po roce nebo dvou jeho použití. Z tohoto důvodu prášek sype nesprávně, to znamená, že se částečně umyje vodou a částečně uvízne v trubici. V důsledku toho se na věci dostalo velmi málo pracího prostředku. Pokaždé jsem sypala víc a víc a to k žádným změnám nepřivádělo. Takový byl začarovaný kruh.

A dostat se z této pozice je velmi jednoduché – prostředky pro praní se okamžitě přidávají přímo do bubnu.

Zdroj: pinterest.com

Opravář doporučil sypat prášek přímo do bubnu, protože to prodlouží životnost pračky, a to výrazně. Také nebude kazit zásobník a nebude se o něj muset starat. Prášek se nebude ucpávat ani na oddělení, ani na trubkách.

Po vyčištění je moje pračka připravena dále pomáhat s praním. Nyní sypu prášek pouze do bubnu. Také jsem koupila kapsle na praní, které jsou právě udala tak, aby byla vložena do bubnu.

Zdroj: pinterest.com

Share