„Máme vlastní krizový štáb a hned několik scénářů, jsme připraveni na různé varianty podle počtu koronavirem postižených žen“: Na co se připravují porodnice podle vedoucího lékaře perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky Antonína Pařízka

Porodnice U Apolináře je jednou z nejznámějších v hlavním městě Praze. Z vnější strany vypadá to jako stará historická budova, zatímco uvnitř panuje současnost a nynější rok. Všichni zaměstnanci mají ochranu úst a nosu prostřednictvím roušek, a speciální dezinfekce rukou je poskytnuta všem skoro na každém kroku.

Zdroj: youtube.com

Koronavir ale nemá žádné omezení. „Těhotné ženy se bojí o sebe, ale ještě více o své dítě,“ uvedl vedoucí lékař perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky Antonín Pařízek.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Pokud se do porodnice dostane těhotná žena, která měla pozitivní test na COVID-19, tak celou dobu bude pobývat ve vyhrazeném pokoji. Pokud nemocná žena porodí, tak nijak ji od dítěte neoddělují. Z jeho zkušenosti tvrdí, že se novorozenec od nemocné matky nenakazí.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Uklidňuje porodník Pařízek i všech dalších těhotných tím, že kapacitu lůžek pro nemocných je možné bez problémů zvýšit. „Máme vlastní krizový štáb a hned několik scénářů, jsme připraveni na různé varianty podle počtu koronavirem postižených žen,“ vysvětluje.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Navíc porodnice přizpůsobila pokoje i pro ty, které očekávají na výsledek testu, či pro ty, které jsou v karanténě. Nyní podle doktora v porodnici nechybí medicínský personál, navíc ani nebyl nikdo nakažený.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Zatím zůstává ještě otázka zda otec může být u porodu a pak po narození dítěte navštěvovat partnerku s dítětem. I na to pan Antonín Pařízek dal odpověď.
Podle porodníka jsou i samotné matky v takovém stavu mnohem spokojenější. Protože občas zbytečné návštěvy všech příbuzných potřebuji hodně úsilí ženy po porodu, ale nyní, pokud jsou návštěvy zakázané, tak ony mají mnohem větší klid a mnohem více času věnují miminku a kojení.

Share