Intenzivní protesty v Bělušicích: Policie uzavřela celou oblast

31.října v noci ve vězení v Bělušicích u Most se uskutečnil moc nepříjemný incident. Trestanci začaly protesty kvuli fámě, která se rozšířila po zařízení.

První den protestujících bylo 200, v noci z soboty na neděli jich bylo 400. Fáma, kvůli které vězni začali protesty je o tom, že v Ostravské oblasti v jedné vězení kvůli koronaviru vypustily všechny, kdo měl nižší trest.

Zdroj: blesk.cz

Trestanci v Bělušicích v fámu rychle uvěřili, a dneska chtějí se vrátit domů. Mluvčí vězeňské služby ČR Petra Kučerová uvedla, že momentálně je ve vězení klid, a policisty uklidnili všech bez nutnosti zásahu.

Ale situace je stále napjatá. Mluvčí řekla, že celá vězeň je připravená i na další protesty. Takže v zařízení je zvýšena aktivita bezpečnostních složek. Policie uzavřela celou oblast.

Zdroj: blesk.cz

Všechny protesty začaly v 22 hodin v pátek. Ale už o půlnoci byl ve vězení klid. Incident se opakoval v sobotní noci, ale policisty museli zakročit zásahovou jednotku. Organizátorům protestů mohou prodloužit pobyt za mřížemi o dalších 10 let.

Mluvčí uvedla, že nedošlo k žádnému zranění. V Česku situace s koronavirem není moc dobrá, ale v zařízení v Bělušicích je jenom jeden nakažený, který má přísnou karanténu.

Celkový počet věznů v Česku je 19 tisíc, ale jenom 19 z nich jsou nakažení koronavirem. Kapacita zařízení Bělušice je 578 míst.

Zdroj: novinky.cz

Share