Manžel a producent Heleny Vondráčkové promluvil o obrovských finančních ztrátách za letošní rok: „Do dnešního dne nám stát nevyplatil ani korunu,“ řekl Martin Michal

Zpěvačka Helena Vondráčková se se svým týmem několik měsíců připravovala na řadu koncertů, které se měly konat letos. Ale všechny plány byly zničeny koronavirem. Manžel zpěvačky a její producent Martin Michal prozradil, že z plánovaných koncertů se uskutečnily jen čtyři, tedy přišli zhruba o osm milionů korun. O tom řekl pro Život v Česku.

Plánovali koncertní turné, byla by to pro zpěvákovy fanoušky velká událost. Příprava probíhala velmi pečlivě, věnovalo se každému detailu, měla to být show, na kterou by fanoušci mohli dlouho vzpomínat.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pořadatelé proto doufali, že všechny vstupenky budou vyprodány. Ale koronavirus zničil všechny plány a úsilí organizátorů se zcela nevyplatilo.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Martin Michal prozradil pro Život v Česku, že měli naplánované turné, které se skládalo ze 17 koncertů. Zpěvačka ale zazpívala jen na čtyřech koncertech.

Dodal, že současný stav v zemi se jim, jako kulturním osobnostem, velmi nelíbí. Oblast kultury nyní trpí prostě katastrofálně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Martin Michal vysvětlil, že jen ztráty v přímých nákladech činily více než 8 milionů korun, a pokud vezmeme v úvahu nepřímé náklady, bude toto číslo výrazně vyšší.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Letos v létě mnoho herců a zpěváků doufalo, že druhá vlna epidemie koronaviru nebude doprovázena tak přísnými opatřeními jako na jaře. Kulturní život v ČR byl ale opět striktně omezen.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Do dnešního dne nám stát nevyplatil ani korunu na pokrytí těchto přímých nákladů a vše kryjeme z rezerv z minulých let,“ řekl Martin Michal.

Uvědomuje si, že jsou lidé, kteří mají situaci ještě horší, ale i tak je to velmi nepříjemné. Podle něj by stát musel jednat rychleji, protože pomalé kroky na začátku epidemie zhoršuje další krize.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dodal, že nechápe, jak nyní žijí někteří zpěváci či herci, zejména ti, kteří nemají velkou popularitu a kteří v minulosti moc peněz nevydělali. Je mu jich líto.

PSALI JSME: BLATNÝ ŘEKL, ŽE ČESKO BUDE MÍT VAKCÍNY PRO 16 MILIONŮ OBYVATEL: CHCE, ABY SE NAOČKOVALO KOLEM DVOU TŘETIN LIDÍ V REPUBLICE

PŘIPOMÍNÁME: VERONIKA ARICHTEVA PŘIŠLA S NEČEKANÝM VZKAZEM: „DÍTĚTEM SE MUSÍ CHLUBIT JENOM NA TĚCH INTERNETECH. UŽ MI Z TÝ IZOLACE ZAČÍNALO BÝT TROCHU MRZUTO”

Share