“Matěj stál cely uplakaný u ní, ale ona stále dýchala”: Lékaři z Brna dokázali udělat téměř nemožné

27letá Eva z Třebíče byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, když její manžel ji našel ležet v bezvědomí na zemi. Měla vážnou mozkovou příhodu, a lékaři nezvládli ji zachránit.

Kvůli tomu, že byla těhotná, doktoři udělali všechno, aby se její dítě narodila. Kvůli tomu celých 117 dnů udržovali Evu na přístrojích. Narodila se holčička, ale když se to stalo, ženu odpojili. V sobotu 15.srpna malá holka bude mít své první narozeniny.

Zdroj: fnbrno.cz

Maminka Eva zemřela loni koncem dubna. Její manžel popsal, co se přesně stalo. Když přišel domu z noční služby, uslyšel pláč svého syna, který byl úplně zvláštní.

“Vyběhl jsem po schodech do ložnice a uviděl jsem Evičku ležet v bezvědomí na zemi. Matěj stál cely uplakaný u ní, ale ona stále dýchala,” řekl vdovec Vojta.

Zdroj: fnbrno.cz

Muž přesně věděl, jak musí postupovat a co musí dělat. Vyvolal sanitku, které přijela moc rychle. V ni se zdravotní stav ženy pohoršil, a kvůli tomu Eva musela být převezená vrtulníkem do nemocnici v Brně.

“Evičce praskla malformace, a způsobila tak masivní krvácení do mozku, že již při převozu sanitkou byla byla prakticky mozkově mrtvá – není a nebylo ji již pomoci,” dodal Eviččin manžel Vojtěch.

Zdroj: fnbrno.cz

Lékaři žádným způsobem nemohli pomoci ženě, ale dokázali udělat téměř nemožné. Několik měsíců drželi ženu na přístrojích, aby jí miminko mohlo dorůst a narodit se.

Lékaři celou tu dobu pečovali o srdeční činnost, plicní a ledvinné funkce. Také doktoři zvládli vybojovat všechny infekce, které organismus ženy měl, když byl připojen ke přístrojům.

Holka se narodila 15.srpna 2019 roku pomoci císařského řezu ve 34.týdnu těhotenství. Po porodu miminka, lékaři vypnuli všechny přístroje, a život maminky skončil.

Zdroj: fnbrno.cz

Share