Matka přivedla svou dceru do nemocnice, která nemohla normálně chodit. Doktor se jen podíval na její vlasy a všechno pochopil

Amanda a Lanz Lewis si všimli, že se jejích dcera Evelyn chová zvláštně. Dívka nemohla normálně chodit, zakopávala se a mohla občas i spadnout.

Zdroj:youtube.com

Později přestala vůbec chodit. Po večerní koupeli mohli dívku obléknout do pyžama pouze, když si holka sedla na postel. Evelyn nemohla stát na nohou. Dítě začalo být nervózní a matka musela spát se svou dcerou celou noc.

Zdroj:youtube.com

Ráno se její stav zhoršil. Evelyn nechodila a mohla se plazit jen po kolenou. Rodiče natočili svou dceru a video poslali příbuzným a přátelům, aby zjistili co se děje.

To nepomohlo. Dítě bylo převezeno do nemocnice. Pár měl štěstí, praktický lékař už věděl o co jde.

Lékař řekl, že za posledních 15 let viděl stejné příznaky u 7-8 dětí ve stejném věku. Evelyn pravděpodobně kouslo klíště. Lékař pečlivě prozkoumal tělo a našel ho ve vlasech na hlavě holčičky.

Zdroj:youtube.com

Evelyn dostala diagnózu klíšťová encefalitida. Toto onemocnění se vyskytuje u dětí mladších 10 let. Při dlouhodobém sání slinné žlázy klíště vylučují toxin do krve, což vede k paralýze.

Pokud nestihnete se obrátit do odborníka včas, onemocnění vyvolává v 10 procentech případů smrt.

Amanda sdílela příběh na sociálních médiích, aby varovala ostatní rodiče před příznaky nemoci.

„Jsem ráda, že jsme situaci vyřešili tak rychle a moje dcera se brzo uzdravila,“ napsala šťastná matka.

Share