Matka uslyšela, že její dcera pláče, když přišla, vedle ní seděla liška. Ukázalo se, že dravec chránil dívku před nebezpečím

Když se matka přiběhla k své dceře, uviděla, že poblíž ni sedí liška. Byl to však dravec, který zachránil dítě před hadím uštknutím.

O víkendu vyrazili rodiče spolu se svou pětiletou dcerou z města do přírody. Počasí bylo skvělé a rodina si užila takový odpočinek. Nechtěli se vrátit domů, ale cesta šla lesem a slunce už zapadalo. Rozhodli se neváhat, rychle se sbalili a odešli domů.

Zdroj: ru.sm.news

Když jeli po klikaté lesní cestě, slunce zapadlo a potemnělo.

Těsně před vstupem na trať si otec myslel, že někdo leží na silnici, a prudce zabrzdil.

Zdroj: ru.sm.news

Ukázalo se, že to byla liška, chudinku srazilo auto a ona těžce dýchala. Rodiče se rozhodli vzít lišku s sebou a jeli rovnou k veterináři, kterého znali. Doktorka dravce prozkoumala a řekla, že liška má zlomenou tlapku. Proto se otec a matka rozhodli nechat ji doma.

Čas plynul, liška se uzdravila, a dokonce se spřátelila s holčičkou.

Bylo však nutné ji vrátit do divočiny. Když si rodina vybrala volný den, vrátila se na původní místo. Rodiče odpočívali a dcera si hrála s liškou.

Matka najednou uslyšela pronikavý výkřik, to křičela její dcera.

Rozběhla se a uviděla, jak se její dcera strašně bojí, a vedle ní seděla liška.

Matka si myslela, že dravé zvíře ukázalo svou podstatu a kouslo jejich dceru, ale mýlila se.

Poblíž lišky ležel uškrcený had, dravec zachránil dívku před nebezpečím. Matka nemohla uvěřit, že liška se jim odvděčila za její záchranu.

Zdroj: ru.sm.news

Slunce zapadalo za obzor a rodina se nechtěla rozloučit se zachráncem své dcery. Museli se ale vrátit domů, možná ještě někdy potkají svojí novou vděčnou kamarádku.

Share