Městský soud v Praze chce zrušit nadační fond Vlaďky Erbové pro nemocné děti

Po tom, jak v karanténě musela Vlaďka Erbová uhradit pokutu za nenošení roušky v bazénu u její známého pornomagnata, teď se dostala do problémů i její charitativní organizace Vlaďka Dětem.

Zdroj:facebook.com

Městský soud v Praze tak chce ji úplně likvidovat kvůli nedodržování zákonu a aktualizaci povinných údajů ve veřejném rejstříku. Některé zákony a předpisy nebyly respektované po dobu více než šesti let.

Poslední příspěvek na Facebooku organizace ale je až z roku 2018, kde se jedná o speciální cvičení pro děti, které mají problémy se zdravím.

„Spolek k dnešnímu dni nemá zapsán statutární orgán, způsob jednání, účel, název nejvyššího orgánu, což jsou minimální povinně zapisované údaje do spolkového rejstříku,“ komentovali situaci představitele Městského soudu v Praze.

Zdroj:facebook.com

Občanská organizace Vlaďka dětem se dostala do takových problémů pravděpodobně kvůli změnám do zákonu o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.

Zdroj:facebook.com

Podle toho, občanská organizace se tak stala spolkem a jehož představitelé měli zákonem stanovenou lhůtu pro provedení nutných uprav, a to do začátku roku 2017.

Zdroj:facebook.com

Soudem bylo zjištěno, že žádné podobné úpravy se organizací Vlaďka dětem neprováděly, a v případě, že tak neučiní v nejbližší době soud tak spolek zruší.

Zdroj:facebook.com

Podle aktuálních informací od představitelů soudu, organizace Vlaďka dětem na výzvu žádným způsobem nereagoval.

Zdroj:facebook.com

„Vzhledem k tomu, že spolek výzvu soudu nesplnil, dali jsme podnět k jeho zrušení. Kolegové rozhodnou o zrušení spolku a jmenování likvidátora,“ uvedla mluvčí pražského Městského soudu Markéta Puci.

Share