Milan Kubek požádal rodiče, aby své děti do škol neposílali: to může urychlit šíření koronaviru

Prezident České lékařské komory Milan Kubek požádal rodiče, aby jejich děti nešli do škol, aby zůstaly doma. Hrozí šíření koronaviru, to by mohlo zvýšit množství práce pro zdravotníky. Vyjádřil se také k bývalému prezidentovi Václavu Klausovi. Mluvil o tom ve vysílání CNN Prima News v Partii Terezie Tománkové.

Milan Kubek požádal rodiče, aby jejich děti zůstaly doma. Řekl, že kabinet možná nechce připustit, že nyní je situace v Česku dost špatná a může se zhoršit.

Milan Kubek / Zdroj: YouTube

Uvědomuje si, že mnoha lidem se nelíbí, co se teď děje, že existuje mnoho zákazů atd. Přesto ale požádal všechny Čechy, aby svůj pohyb omezili, aby nechodili tam, kam nemusí chodit.

Milan Kubek také hovořil o vakcíně a že bude nutné ji včas aplikovat. Řekl, že je třeba být připraveni na dodávku prvních dávek vakcíny, nelze zpomalit.

Milan Kubek / Zdroj: YouTube

Koneckonců, každý den umírají lidé, takže vakcína bude muset být použita, jakmile ji dostaneme. Proto by také měly být připraveny mobilní týmy pro očkování.

Václav Klaus / Zdroj: YouTube

Ale také měl debatu s Václavem Klausem. Bývalý prezident prohlásil, že je nyní mnoho prázdných nemocnic a nechápe, proč tak někteří lidé mluví o přeplněnosti nemocnic.

Milan Kubek poradil Václavu Klausovi, aby přijel do nemocnice a uviděl, co se tam děje. Poradil mu také, aby trochu popracoval jako sanitář.

Milan Kubek / Zdroj: YouTube

Vyjádřil se k tomu i imunolog Václav Hořejší. Podle něj slova bývalého prezidenta vyzněla jako jakási nehoráznost. S jeho výroky naprosto nesouhlasil.

„Zdravotníci si opravdu stěžují na to, že jsou poslední měsíce úplně přetížení, že si nemůžou vzít volno,“ řekl Václav Hořejší.

Václav Hořejší / Zdroj: YouTube

Bývalý prezident také hovořil o tom, že nedávno na webu ministerstva zdravotnictví zařadili ho do sekce „dezinformace“. Napsal dopis ministerstvu, ale odpověď zatím nedostal. Mluvčí ministerstva řekla, že ministerstvo odpovědí Václavu Klausovi.

PSALI JSME: „JESTLI MÁ ČSSD SE SVOU ÚČASTÍ V MENŠINOVÉ VLÁDĚ PROBLÉM, TAK AŤ KLIDNĚ ODEJDE“: ANDREJ BABIŠ REAGOVAL NA VYJÁDŘENÍ JANA HAMÁČKA

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR PRŮMYSLU A OBCHODU OHLÁSIL DŮLEŽITOU ZPRÁVU: PROČ PŘEDPOKLÁDÁ ZAVÍRÁNÍ HOTELŮ A STRAVOVACÍCH PODNIKŮ

Share