„Jestli má ČSSD se svou účastí v menšinové vládě problém, tak ať klidně odejde“: Andrej Babiš reagoval na vyjádření Jana Hamáčka

Předseda vlády Andrej Babiš reagoval na prohlášení ministra vnitra a lídra ČSSD Jana Hamáčka. Řekl, že pokud mají sociální demokraté nějaké problémy s účastí ve vládě, mohou klidně odejít. Jan Hamáček v České televizi řekl, že sociální demokraté zatím ve vládě zůstanou do konce nouzového stavu. Poté se budou rozhodovat, jak dál.

Andrej Babiš pro ČTK řekl, že nebudou bránit odchodu ČSSD z vlády. Podle něj si vše zvládnou sami v době nouzového stavu.

Andrej Babiš / Zdroj: facebook.com

Nouzový stav je zatím v provozu do 23. prosince, vláda ale s největší pravděpodobností požádá o prodloužení.

Předseda vlády také řekl, že vztahy v kabinetu by se mohly zlepšit, kdyby někteří sociální demokraté přestali vyvolávat konflikty. Vypadá to, že situace v kabinetu není jednoduchá.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Jestli má ČSSD se svou účastí v menšinové vládě problém, tak ať klidně odejde a přestanou o tom donekonečna mluvit,“ řekl Andrej Babiš.

Někteří sociální demokraté už dříve vyzvali představitele své strany, aby vládu opustili. Veřejně otom hovořili například pardubický hejtman Martin Netolický a bývalý ministr zahraničí Jiří Dienstbier.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nedávno dala najevo, že ve vládě jsou jasné neshody. Myslela si, že mikrofony a kamery už jsou vypnuté a o premiérovi se neslušně vyjádřila.

Ministr vnitra Jan Hamáček v neděli v ČT řekl, že jejich strana nesouhlasí se schváleným daňovým balíčkem. Jejich strana s návrhem hnutí ANO nesouhlasila.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Díky podpoře SPD, ODS a KSČM se jim ale podařilo schválit nový daňový balíček. Například sociální demokraté byli proti snížení daně z příjmu z 21 na 15 procent. Nabízeli 19 procent.

Další volby do Sněmovny by se měly konat na podzim 2021. Jan Hamáček hovořil o možnosti uspořádat předčasné volby někdy na konci jara nebo na začátku léta.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

K tomu by ale potřebovalo souhlas alespoň 120 poslanců sněmovny. Proto zatím není známo, co bude dál. Pokud se volby uskuteční dříve, bude pro nový kabinet jednodušší připravit státní rozpočet na rok 2022.

PSALI JSME: MINISTR ZEMĚDĚLSTVÍ MIROSLAV TOMAN PROMLUVIL O DOTACÍCH DÍLČÍCH FIREM AGROFERTU

PŘIPOMÍNÁME: NEJLEPŠÍ DUET V ROCE 2020: JAKÝ PRACOVNÍ VZTAH MÁ VONDRÁČKOVÁ S ISSOU

Share